Auto zezłomuj na legalnie działającym szrocie

Właściciele starych samochodów, które nie nadają się już do poruszania nimi po drogach, mogą takie pojazdy po prostu zezłomować. Złomowanie samochodu określa się inaczej również oddaniem go na szrot. Dlaczego warto to zrobić? Chociażby dlatego, że za zezłomowany pojazd nie trzeba płacić obowiązkowego ubezpieczenia OC. A to kilkaset złotych oszczędności rocznie albo i więcej.

Legalne szroty są wpisane na listę

szrot samochodowy z poznaniaZezłomowanie pojazdu i jego wykreślenie z ewidencji pojazdów możliwe jest tylko wówczas, kiedy pojazd oddamy na legalnie działające złomowisko lub do legalnej stacji demontażu pojazdów. Trzeba na to zwrócić uwagę, ponieważ tylko na takich legalnych szrotach wydane zostaną nam dokumenty potwierdzające zezłomowanie samochodu. Legalność działania złomowisk i szrotów można łatwo sprawdzić, ponieważ na stronach urzędowych dostępne są listy takich prawidłowo działających miejsc. Oddając swój samochód na legalnie działający szrot samochodowy z Poznania otrzymujemy potwierdzenie unieważnienia karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych. Z takimi dokumentami można udać się do właściwego urzędu i wyrejestrować swój pojazd. Potem można udać się również do ubezpieczalni i wypisać się z obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu w zakresie odpowiedzialności cywilnej. A na koniec jeszcze taka bonusowa informacja, że większość szrotów za złomowany pojazd zapłaci nam całkiem dobre pieniądze.

Niesprawny samochód to dla właściciela jedynie zbędne koszty związane z jego utrzymaniem. Samo ubezpieczenie to kilkaset złotych rocznie. A wystarczy wejść w internet i poszukać legalnego szrotu w Poznaniu. Nie dość, że za samochód nam zapłacą to jeszcze przyjadą po niego lawetą, jeśli nie jest on na chodzie. I od razu otrzymamy dokumenty potwierdzające złomowanie.