Alpinestars smx 6

Buty motocyklowe czy nadają się na quady

Ostatnio bardzo popularnym środkiem transportu w terenie (i częstym prezentem dla dzieci na pierwsza komunię) stały się quady. Czy one są? Jest to rodzaj motocyklu na czterech kołach, przeznaczonego zarówno do sportu np. rajdy terenowe, jak i rekreacji, choć znajdują też zastosowanie w ratownictwie, gdzie przejazd jest trudno dostępny lub wręcz niemożliwy dla tradycyjnych pojazdów medycznych np. przez błota i grzęzawiska, gdzie karetka mogłaby utknąć.

Buty motocyklowe i quad? Dlaczego nie!

Alpinestars smx 6Quady rekreacyjne mogą rozwinąć nieco mniejsza prędkość i poradzą sobie ze wzniesieniami i spadkami terenu, ale z bardziej wymagającym terenem będą miały problemu. Quady terenowe przeprawia się nawet przez największe bagna i głęboki śnieg, posiadają napęd na cztery koła i mogą rozwinąć prędkość nawet do 140 kilometrów na godzinę. Miłośnicy quadów mają również swoje zawody sportowe w czterech kategoriach. Enduro to wyścig na długiej trasie, mortocross to wyścig po nawierzchni innej niż asfaltowa, tor do konkurencji supermoto posiada rampy wyskokowe, rajdy cross country to półtoragodzinne wyścigu na torze sprawnościowym. W słynnym rajdzie z Paryżu do Dakaru istnieje kategoria quadów,a we Francji odbywa się nieoficjalny ,,mundial quadów” trwający dwanaście godzin, a w którym biorą udział ponad sto drużyn z całego świata, także z Polski. Jak widać quady zyskały już swoją rzeszę zwolenników, która cały czas się powiększa. Zanim jednak ruszymy w podróż przez nieprzyjazne tereny warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Gdzie do kupić? Najlepiej rozejrzeć się za najbliższym sklepem z akcesoriami do motorów. Kask motocyklowy ochroni nasza głowę, buty motocyklowe ochronią nasze nogi. W sklepie znajdziemy szeroki wybór ubrań termoaktywnych, przeciwdeszczowych, wzmacnianych, dodatkowo ocieplanych dzięki czemu nasza podróż quadem będzie mogła odbyć się bez przeszkód. Buty np. sidi, alpinestars smx 6 czy kaski np. nolan to nie wszystko.

W sklepie ze sprzętem dla motocyklistów znajdziemy jeszcze bardzo dużo innych akcesoriów, które mogą nam się przydać np. nawigacja GPS możliwa do przyczepienia na kierownicę, dodatkowe oświetlenie, sprzęt do przewożenia bagażu, pokrowce, środki do czyszczenia, czy antypoślizgowe rękawice. Ich wybór zależy tylko od nas.