Bycie producentem palet z drewna to prawdziwe wyzwanie

 

Założyłem własny biznes po bardzo długim okresie czasu. Przede wszystkim zbierałem się sam w sobie, by podjąć decyzję o branży w jakiej chcę działać. Skuszony propozycją mojej żony Katarzyny, postanowiłem skupić się na produkcji drewnianych palet. Był to strzał w dziesiątkę, bo w naszym kraju jest to bardzo niszowa branża.

Jak wygląda praca producenta drewnianych palet?

producent palet z drewnaW mojej branży bardzo ważne jest posiadanie bazy klientów. Moja żona Katarzyna była mistrzynią  w nawiązywaniu nowych znajomości. Jest bardzo głośną, pewną siebie kobieta, która zawsze potrafi przyciągnąć uwagę. Wiedziałem, ze jako producent palet z drewna mam zapewnione długoterminowe relacje. Pierwszym klientem była firma zajmująca się produkcją mebli z palet. Dla nich, odpowiedni producent palet z drewna to była podstawa działania. Dla mnie, była to znakomita okazja by popisać się wspaniałymi umiejętnościami. Poprosiłem swoich pracowników, by zagęszczali ruchu., Zdobycie pierwszego klienta to była bardzo ważna kwestia. Punktualny producent palet z drewna to bardzo pożądany partner biznesowy. Byłem przekonany, że ze spokojem wyrobimy się ze zleceniem. Nie ukrywam, bo byłem dosyć mocno zdenerwowany. Palety były ekspresowo pakowane w ciężarówki, a moi pracownicy wykonywali swoje obowiązki w nadgodzinach. Moja żona Katarzyna postanowiła wynagrodzić im ciężką pracę. Poza dodatkowymi pieniędzmi, dostali także pakiety słodyczy i drogiej kawy. Najważniejsze było, że klient był zadowolony z pierwszej dostawy.

Mieliśmy już pierwszego partnera, który zamawiał dużą ilość palet. Moja praca to przede wszystkim działanie z klientami. Nierzadko schodzę na halę produkcyjną i pytam pracowników, co mu nich słychać. Pamiętam każdego z imienia i nazwiska, bo wiem, że mój sukces opiera się przede wszystkim na ich zaangażowaniu w wykonywaniu pracy.