Ceny szeregowców w Krakowie

Ceny nieruchomości w ostatnich latach rosną w bardzo szybkim tempie i próżno szukać znaków, które wskazywałyby na zatrzymanie lub odwrócenie tego trendu. Stale rosnące ceny bardzo często wpływają na decyzje zakupowe konsumentów dotyczących tego, na jaki rodzaj nieruchomości się zdecydują i czy kupią mieszkanie, czy dom.

Rynek domów szeregowych w Krakowie

domy w zabudowie szeregowej krakówNa wybór rodzaju nieruchomości wpływa wiele czynników, do których należą przede wszystkim ilość członków danego gospodarstwa miejskiego i indywidualne preferencje. Dla dużych rodzin mieszkania bardzo często są po prostu zbyt małe, co sprawia wzrost zainteresowania domem. Podobnie w przypadku osób, które wychowały się w domu – dla nich bardzo często mieszkanie wiąże się z negatywnymi wyobrażeniami i ograniczeniem wolności. Ponieważ domy są jednak znacznie droższe od mieszkań, w dużych miastach rośnie zainteresowanie szeregowcami. Jeśli chodzi o domy w zabudowie szeregowej Kraków, Wrocław, czy Warszawa wpisują się w ogólnopolski trend i oferują coraz więcej nieruchomości tego typu, ponieważ są one atrakcyjne zarówno dla zwolenników mieszkań, jak i domów. Ta pierwsza grupa nie będzie musiała całkowicie zrezygnować z posiadania bliskich sąsiadów, natomiast dla drugiej grupy kluczowa może być cena, znacznie niższa niż w przypadku domów zlokalizowanych w mieście. Nic więc dziwnego, że ilość domów w zabudowie szeregowej systematycznie rośnie z roku na rok zarówno w małych, jak i dużych miastach.

Koszty budowy domów zabudowie szeregowej są zdecydowanie niższe, niż domów jednorodzinnych. Wiąże się to zarówno z lepszym wykorzystaniem działki budowlanej, jak i niższymi kosztami wszelkiego rodzaju przyłączy. Dzięki temu cena domów szeregowych jest atrakcyjna, co bezpośrednio przekłada się na rosnące zainteresowanie konsumentów.