Co stosować na łamliwe włosy?

Poza delikatnymi pielęgnującymi kosmetykami do włosów łamliwych poleca się stosowanie specjalnego, drewnianego grzebienia. Grzebień z drewna bukowego nie szarpie włosów, nie powoduje również ich elektryzowania się. Wspaniale nadaje się również do nakładania odżywek na włosy czy masek. Dzięki grzebieniowi można wykonać również masaż skóry głowy.

Jakich produktów potrzebują łamliwe włosy?

naturalne produkty do włosów łamliwychNa rynku dostępnych jest wiele produktów do włosów łamliwych czy zniszczonych. Jeśli chodzi o naturalne produkty do włosów łamliwych to polecany jest szampon w kostce. Delikatna baza myjąca szamponu dobrze oczyszcza skórę głowy z zanieczyszczeń oraz resztek środków do stylizacji. Oleje zawarte w szamponie odżywiają i nawilżają włosy. Inulina zawarta w szamponie wpływa na miękkość i delikatność włosów, a puder tulsi nadje im puszystości. Dzięki zawartości prowitaminy B5 oraz witaminy E, włosy dostają zastrzyk energii i zostaje wzmocniona ich kondycja. Specjalny biodegradowalny polimer idealnie wygładza włosy, ułatwiając ich rozczesywanie, zapobiega plątaniu się oraz zapobiega elektryzowaniu się włosów. Dla włosów łamliwych polecany jest również olej ze słodkich migdałów, który należy nanosić na końcówki. Dzięki niemu końcówki będą odpowiednio zabezpieczone i świetnie odżywione. Olej będzie chronił włosy przez utratą wilgoci. Olej można wykorzystywać również do cery, ponieważ ma świetne właściwości wygładzające i łagodzące.

W dbaniu o włosy, należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżaniu. Każdy rodzaj, nie tylko łamliwe, potrzebuje dobrego nawilżenia. Dzięki dobraniu odpowiedniego szamponu do włosów oraz odżywki można odżywić włosy i sprawić, że będą one mocniejsze i zdrowsze. Dzięki zabezpieczaniu końcówek olejem, włosy chronione są przed zniszczeniami mechanicznymi, które powstają podczas ocierania się włosów o ubrania.