piaskowanie

Czy malowanie proszkowe i piaskowanie to doby pomysł na biznes?

Chciała bym zająć się wraz z mężem nową działalnością, które w ostatnim czasie cieszy się coraz to większa popularnością, a mianowicie malowaniem proszkowym, a może i także by poszerzyć działalność o piaskowanie? Nie wiem sama czy jest to dobry pomysł na nasz mały rodzinny biznes.

Piaskowanie – duże zapotrzebowanie w Opolu

piaskowanieTak więc, zanim postanowiliśmy zająć się otwieraniem tegoż właśnie biznesu, postanowiliśmy zrobić rozeznanie na rynku, jaką będziemy mieli konkurencję, no i oczywiście sprawdziliśmy, czy to w ogóle się będzie opłacało i czy jest wielu chętnych na tego typu usługi. O dziwo okazało się, że tak na śląsku, a szczególnie w Opolu jest duże zapotrzebowanie na piaskowanie, jak i na malowanie proszkowe różnych elementów stalowych. Po dogłębnej analizie stanęło na otworzeniu lokalu, który będzie oferował piaskowanie, a następnie malowanie proszkowe danych elementów. Oczywiście jeśli klient będzie chciał to te procesy będą wykonywane także osobna, tak więc będzie można skorzystać z piaskowania lub jeśli się będzie chciało także z malowania proszkowego. Miejsca na prowadzenie danego biznesu nie musieliśmy szukać, gdyż na naszej działce znajdował się stosowany warsztat. Kredyt wzięliśmy na potrzebny sprzęt, jeśli chodzi o przeszkolenie pracowników, to nie było ono konieczne, gdyż zatrudniliśmy fachowców, którzy już wcześniej to wykonywali.

Nasze oba, co do tego, czy warto otwierać takie miejsce, były nie potrzebne. Wszystko na razie idzie jak najbardziej sprawnie i jesteśmy na najlepszej drodze, aby rozszerzyć nasz zakład. Ja jestem jak najbardziej zadowolona z naszego biznesu.