okna

Czy muszę wymienić okna?

Jak kupić okno w Lublinie i nie osiwieć – to będzie skomplikowane ale nie niemożliwe. Najpierw musimy zadać sobie pytanie czy naprawdę potrzebujemy wymiany okien, ponieważ żyjąc w społeczeństwie konsumpcyjnym uwielbiamy kupować coraz to nowe rzeczy i wyrzucać stare, ale dobre.

Jeżeli okna nie są szczelne – wymień je!

Dobre okna cechują się tym, że są szczelne, pozwalają zatrzymać ciepło w domu. Więc jeśli nasze okna posiadają nadal takie cechy to nie musimy ich wymieniać, jeśli wydaje nam się, że coś z nimi jest nie tak, możemy wezwać fachowca aby mógł dokonać przeglądu, może okna wymagają jedynie wymiany uszczelek bądź regulacji samego okna, jest to o wiele tańsze niż wymiana całego okna. Zdarza się, że mając okna drewniane zauważamy ich nieszczelność, często staje się to przez niewłaściwą konserwację. Okna drewniane jednak wymagają konserwacji raz lub dwa razy do roku, a co kilka lat należy pamiętać aby je przeszlifować, pomalować i zakonserwować lakierem. Tego typu problemów nie mamy natomiast z oknami pcv, nie trzeba ich ani konserwować lakierem, ani malować ani też szlifować. Wystarczy tylko mycie okien wraz z przecieraniem uszczelek i nawietrzników.

oknaChcąc jakiejkolwiek zmiany możemy wprowadzić drobną kosmetykę, a natomiast zamontować roletę wewnętrzną albo żaluzję. Na rynku mamy obecnie bardzo wiele rodzajów rolet wewnętrznych – możemy kupić roletę do samodzielnego montażu, można również zamówić roletę kasetową z prowadnicą pcv montowaną na oknie przez specjalistów. Rzadziej możemy znaleźć żaluzje, stały się niemodne. Innym rozwiązaniem jest roleta dzień-noc, to roleta składająca się z dwóch rodzajów materiału, jeden który przepuszcza światło a drugi nie, ustawiona na przemian pozwala na lekkie zacienienie pomieszczenia w trybie „dzień” jak i całkowitego zacienienia w trybie „noc”.

Możemy zamontować też rolety mini bądź rolety wolno wiszące, są to jedne z najtańszych rolet i bardzo proste w montażu. W przypadku okien o nietypowych kształtach świetnie sprawdza się roleta typu plisa, natomiast przy oknach włazowych stosowane są rolety dachowe.