Czym jest szampon w kostce?

 

Wiele z nas jest przyzwyczajonych do korzystania z szamponu w płynie. Zazwyczaj różnią się one sposobem dozowania, jednak zwykle jednak znajdują się one w plastikowych butelkach. Co ciekawe, nie każdy szampon musi tak wyglądać. Niedawno na rynku pojawił się szampon w kostce. Zazwyczaj to rozwiązanie promują naturalne i wegańskie firmy, które nie testują na zwierzętach.

Więcej o szamponie w kostce

szampon w kostceWielu z nas nie wyobraża sobie, jak można umyć włosy szamponem w kostce, zwłaszcza kobiety posiadające długie i bardzo długie włosy. To trochę tak, jakby myć włosy mydłem, co pewnie nikomu nie wydaje się przyjemne. Jednak po pierwszym zastosowaniu takiego produktu w kostce okazuje się, że wcale nie jest  dziwny czy nieprzyjemny proces, a sam produkt spełnia wszystkie swoje podstawowe funkcje. Jak już wspomniano, szampon w kostce częściej promują firmy naturalne i wegańskie, które nie testują swoich produktów na zwierzętach, dlaczego tak jest? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Marki posiadające w swoim asortymencie naturalne kosmetyki zazwyczaj chcą skupić się na tym, co dziś niejako łączy się z naturalnością i weganizmem, czyli na ekologii. Zapakowanie kostki szamponu, która starcza na dwa razy większą ilość użyć, niż tradycyjny szampon, w tekturowe pudełeczko, zamiast plastikowej butelki może przyczynić się znacząco do liczby produkowanego plastiku (zwłaszcza jeśli pomyślimy o setkach takich sprzedawanych produktów).

Nie można zaprzeczyć, że szampon w kostce może się na początku wydawać dość niekonwencjonalnym rozwiązaniem, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak jego stosowanie nie różni się wcale tak bardzo od mycia włosów tradycyjnym szamponem w butelce. Jego zaletą jest natomiast mniejsza produkcja plastiku i więcej miejsca w szafce.