taśma pakowa

Czym się różni taśma pp od pakowej?

Zarówno taśma pakowa jak i taśma pp cieszy się ogromnym uznaniem jak i zainteresowaniem na naszym rynku. Obie mają na celu chronić towar, który przekazywany jest do wysyłki. Czym się jednak różnią te obie taśmy? Taśma pp w niczym nie przypomina taśmy pakowej.

taśma pakowaPrzede wszystkim jest ona wyprodukowana z innego surowca, jest znacznie trwalsza, a ponadto ma szersze zastosowanie. Na naszym rynku oferowana jest w trzech klasach: lekka, średnia oraz ciężka. Swoje zastosowanie znajduje zarówno w handlu, w drukarniach, przy zabezpieczaniu palet jak i w przemyśle papierniczym, meblowym. Jej trwałość, odporność, sprawia, że wykorzystywana jest w wielu branżach i w każdej z nich spełnia oczekiwania.
Ponadto nie ma negatywnego wpływu zarówno na sam towar jak i jego opakowanie. Nie brudzi, nie naraża na korozję. Taśma pp może być stosowana do ręcznego zabezpieczenia ładunku jak i też przy użyciu specjalistycznego sprzętu np. zgrzewarek. Oferowana jest w wielu barwach, ale w jej przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia. Najważniejsza jest jej bowiem trwałość, która robi ogromne wrażenie. Dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Taśma pakowa również ma za zadanie chronić. Nie ma jednak już tak szerokiego zastosowania ze względu na swoją ograniczoną wytrzymałość.
Najczęściej stosuje się ją do zabezpieczenia przesyłek średnio gabarytowych. Idealnie sprawdza się do zabezpieczenia kartonów. W chwili obecnej oferowana jest w wielu barwach, ale istnieje możliwość zamówienia jej z logiem własnej firmy, dzięki czemu będzie stanowiła również formę reklamy. Każda z tych taśm ma na celu zabezpieczenie i to jest ich głównym zadaniem. Natomiast taśma pakowa ma możliwość spełnienia dodatkowego zadania jakim jest uatrakcyjnienie przesyłki przy zastosowaniu kolorowej taśmy, może stanowić promocję firmy jeśli będzie ona wzbogacona o nazwę, logo, hasło reklamowe.

Z całą pewnością taśmy te cieszą się uznaniem jak i zainteresowaniem na naszym rynku. Ponadto cechuje je jakość za rozsądną cenę co sprawia, że stają się jeszcze bardziej atrakcyjniejsze i godne polecenia.