Do czego można wykorzystać siatki plecione?

Stal jest obecnie najczęściej wykorzystywanym surowcem. Można ją spotkać w wielu różnego rodzaju konstrukcjach, wykorzystuje się ją również do zbrojeń, czy do tworzenia ogrodzeń. Bardzo dużym plusem tego surowca jest łatwość, z jaką poddaje się on obróbce.

Jak tworzy się siatkę plecioną?

siatka plecionaSzczególnie często ze stali wykonuje się różnego rodzaju sitaki. Jedną z nich jest siatka pleciona, która jednak nie jest bezpośrednio wykonywana z tego surowca, tylko ze splątanych ze sobą metalowych drutów. Dzięki temu jest wyjątkowo wytrzymała i może być wykorzystywana w wielu różnych zastosowaniach, takich jak na przykład ogrodzenia. Aby dodatkowo wzmocnić takie ogrodzenia, poddawane jest ono procesowi cynkowania, dlatego też jest odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto podkreślić, że tylko siatki plecione wykorzystywane są do tworzenia ogrodzeń – wynika to z ich dużo większej wytrzymałości w stosunku do innych jej rodzajów. Praktycznie niemożliwe jest jej przerwanie bez użycia specjalistycznych narzędzi, trudno również je wygiąć, więc ta siatka jest doskonała do użytkowania w celach ochronnych. Na rynku funkcjonuje wielu producentów tego rodzaju siatki, którzy dodatkowo mogą ją wykonać na zamówienia klienta, jeżeli chodzi o ilość oczek w siatce, czy ich wielkość. Daje to większe możliwości w doborze tej siatki do konkretnych zastosowań. Na stronie danego producenta siatki plecionej dostępny jest możliwy przedział rozmiarów siatki, oraz rodzaju stali z którego może być wykonana.

Siatki są obecnie często wykorzystywanym produktem końcowym powstałym w wyniku przetwarzania stali. Na rynku występuje kilka jej rodzajów, z których każdy ma nieco inne zastosowania, właściwości oraz rodzaj surowca, z którego ją wykonano.