Do czego służą balkonowe profile?

Balkon jest częstym rozwiązaniem stosowanym w budynkach mieszkalnych. Bardzo przydaje się szczególnie w obiektach wielorodzinnych ponieważ pozwala szybko wyjąć na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza. Poza tym jest niezastąpiony, gdy chodzi o suszenie prania, wietrzenie pościeli, czy inne tego typu czynności. Czasami bywa też miejscem uprawy różnego rodzaju roślin.

Prawidłowe wykończenie balkonu

profile balkonoweWykonanie balkonu jest czasami problematyczne i wymaga dużej precyzji oraz dokładnego przemyślenia wyboru materiałów zastosowanych do jego wykończenia. Chodzi o to, by był odporny na działanie zmiennych czynników atmosferycznych i posiadał sprawny system odprowadzania wody. Nie można pozwolić sobie na przypadkowy błąd, ponieważ będzie to prowadziło do nieszczelności lub przecieków. Pomocne przy wykończeniu tego elementu budynku okażą się profile balkonowe. Mogą być wykonane z metalu lub plastiku, przy czym te pierwsze są bardziej wytrzymałe. Stosuje się je przy obróbce okapu oraz wszystkich pozostałych krawędzi. Zakładane są jeszcze przed ułożeniem płytek ceramicznych, w połączeniu z innymi materiałami ceramicznymi. Dzięki systemowi otworków, mogą sprawnie odprowadzać nadmiar wilgoci spod płytek. Założenie profilu jest o wiele łatwiejsze, niż tradycyjne obróbki blacharskie. Ich zaletą jest również to, że są odporne na rdzewienie. Są na tyle szczelnie zespolone z płytkami, że zapobiegają przedostawaniu się wody i wilgoci pod warstwę glazury. 

Dobrej izolacji sprzyjają także drożne otwory odwadniające, które skutecznie odprowadzają wodę i tym samym niwelują ryzyko zawilgocenia oraz przemarzania wylewki, co jest zjawskiem bardzo niekorzystnym. Prowadzić biwiem może do odspajania płytek, a co za tym idzie – konieczności wymiany całej glazury na balkonie. Zastosowanie profili sprzyja dobremu utrzymaniu posadzki przez dłuższy czas.