Do czego służą szafki na klucze?

 

Sejfy oraz szafki depozytowe służą przechowywania różnych ważnych lub cennych rzeczy. Do takich przedmiotów należą między innymi klucze, które pozostawione na widoku mogą stać się łatwym łupem złodzieja. W instytucjach takich jak szkoły, hotele czy banki, gdzie istnieje wiele różnych pomieszczeń zamykanych na klucz, depozytory na klucze stają się niezbędne.

Jaki depozytor na klucze będzie najlepszy?

szafa na klucze metalowaW szkołach, hotelach, urzędach, a nawet fabrykach czy zakładach produkcyjnych, niekiedy bardzo ważne jest dbanie o dokładne zamykanie wszystkich pomieszczeń. Niekiedy jest to spowodowane obowiązkiem utrzymania w tajemnicy poufnych danych klientów (jak np. w urzędzie lub banku), innym razem natomiast ważne jest uniemożliwienie kradzieży ważnych lub drogich produktów (np. w centrum handlowym lub zakładzie produkcyjnym). Niezależnie od powodu, z jakiego należy utrzymać pomieszczenia w zamknięciu, najważniejsze jest dobre ukrycie kluczy. W tym celu najlepiej sprawdzi się specjalnie przystosowana szafa na klucze metalowa. Depozytor na klucze musi być przede wszystkim solidny, co uniemożliwi włamanie i kradzież kluczy. Z tego powodu szafki te wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Depozytory na klucze są wyposażone w haczyki z numeracją, umożliwiające łatwą i wygodną segregację kluczy. Odpowiednio podpisane haczyki pomogą utrzymać porządek w szafce, który umożliwi uniknięcie pomyłek. Depozytory zajmują niewiele miejsca, a przy tym są bardzo pojemne, dzięki umieszczeniu haczyków również po wewnętrznej stronie drzwi.

Oprócz standardowych depozytorów, zamykanych na klucz, istnieją również depozytory elektroniczne. Są one nieco droższe, jednak jeszcze lepiej zabezpieczają klucze przed kradzieżą. Istnieją różne typy depozytorów elektronicznych, między innymi otwierane za pomocą cyfrowego kodu, specjalnego zbliżeniowego breloka lub karty, a nawet bardziej zaawansowane technologiczne, które odblokowują się za pomocą odcisku palca.