Dyskretne systemy audio w łazience

Każdy kto lubi słuchać muzyki lub radia w łazience, powinien zdecydować się na montaż odpowiedniego zestawu audio w tym pomieszczeniu. I nie mówię tutaj o postawieniu w tym małym pomieszczeniu ogromnych głośników na podłodze, gdyż mija się to z celem, a do tego zajmuje miejsce. Chodzi mi raczej o coś bardziej dyskretnego.

Radia łazienkowe montowane pod tynkiem

radio łazienkowe podtynkoweZestaw audio do łazienki nie musi być skomplikowany. Wystarczy w sumie tylko jeden lub dwa głośniki i radio. Nie potrzeba nawet zewnętrznego wzmacniacza, gdyż ten zawarty w radiu w zupełności wystarczy. Głośniki nie muszą być dużej mocy, grunt to jednak ich dyskretny montaż. Zazwyczaj wstawia się je w podwieszany sufit, gdzie nie przeszkadzają w tym, jakże już małym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o odtwarzacz to najlepsze będzie radio łazienkowe podtynkowe montowane w ścianie. Jest ono niewielkich rozmiarów, dlatego kucia też nie będzie dużo. Do niego w bruzdach wyrytych w ścianie doprowadza się kablami podłączenie głośnikowe. Jeśli wszystko do tego ładnie obrobimy, to nie będzie się ono rzucało w ogóle w oczy. Na zewnątrz zobaczymy tylko wyświetlacz, włącznik, i ewentualnie kilka przycisków oraz gałkę regulacji głośności. Jako, że współczesne radia łazienkowe są wyposażone w bluetooth, to do włączenia muzyki i regulacji jej głośności wystarczy nam już tylko i wyłącznie nasz telefon komórkowy, który i tak zabieramy ciągle do łazienki.

Własne radio w łazience to przyjemność słuchania muzyki podczas kąpieli czy też porannej toalety. Oczywiście, bez zestawu audio, nic z tego nie będzie, dlatego polecam tę możliwość wszystkim, którzy mają na słuchanie muzyki w łazience ochotę. Najlepiej jest zdecydować się na to już na etapie budowy łazienki, żeby później nie musieć nic wykuwać pod radio i okablowanie.