Efektowna płytka z cegły rozbiórkowej

Płytki pozyskiwane ze starych cegieł rozbiórkowych podsyciło zainteresowanie wprowadzaniem ceglanych motywów do wnętrz i na elewacje zewnętrzne. Jest to materiał dający rzeczywiste odwzorowanie konstrukcji wznoszonych z cegły w minionych, często bardzo odległych latach. Produkt ten to nie tylko design ale też duża odporność.

Drugie życie starych cegieł

płytki cięte ze starej cegłyProducenci oferując płytki cięte ze starej cegły ożywili bardzo mocno rynek wykończeń wnętrz. Stało się tak z jednej prostej przyczyny. Jest to jedyny materiał dzięki, któremu jest możliwe bardzo dokładne odwzorowanie ceglanych ścian sprzed wielu lat. Cegły pozyskuje się i selekcjonuje ręcznie, każda cegła jest dokładnie oglądana zanim trafi pod ostrza pił tnących ją na płytki. Na tym polega chęć uzyskania przez producentów płytek najlepszej jakości. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących ten intrygujący produkt, który dla wielu z nich stał się podstawą działalności gospodarczej. Część z firm jasno określiła i nazwała swoje linie produktowe. Klient może wybierać płytki w jednej z wielu oferowanych barw, od czerni do bieli poprzez różnorodne odcienie czerwieni, barwy żółtej i pomarańczowej. Bardzo zróżnicowana jest również faktura płytek licowych otrzymywanych przez ocięcie zewnętrznej warstwy bocznej czyli tzw. lica. Inwestor może wybrać również spośród wielu odmian płytek ciętych ze środka cegieł. Ich powierzchnie w wyniku cięcia są płaskie, znakomicie okazujące wewnętrzną strukturę cegły. Najmniejszym rodzajem płytek ciętych ze starych cegieł jest tzw. główka cięta z najmniejszej zewnętrznej płaszczyzny cegły. Producenci oferują również różne rodzaje narożników.

Cegła jest materiałem tworzącym niepowtarzalny klimat wnętrz niezależnie od przeznaczenia. Może być znakomitym uzupełnieniem każdej aranżacji. Płytki z cegły w przeciwieństwie do innych imitacji są oryginalnym, odpornym na urazy mechaniczne i wilgoć materiałem zapewniającym wspaniałe walory estetyczne.