Elektroniczne urządzenia medyczne

 

Sprzęt medyczny jest obecnie wielkim ułatwieniem zarówno dla pacjentów, jak i samych lekarzy. Usprawniają pracę i oszczędzają dużo czasu. Sprzęt zastępuje tradycyjną formę dokumentacji i może spełniać wiele funkcji. Obecnie każdy szpital i przychodnia jest zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny, który pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Elektronika w medycynie

Tablety medyczneW asortymencie elektronicznym, przeznaczonym dla medyków, mamy wiele różnych możliwości. Absolutną podstawą są wszelkie monitory, podłączone do urządzeń kontrolujących. Monitory przy sprzętach podtrzymujących funkcje życiowe powinny spełniać określone warunki. Przede wszystkim powinny być trwałe i odporne na środki dezynfekujące. Tak samo jak tablety medyczne, muszą być odporne na działanie czynników z zewnątrz. Wodoodporność jest szczególnie ważna; pozwala to uniknąć częstych awarii, które są bardzo niepożądane podczas tak odpowiedzialnej pracy. Do najważniejszych zadań tabletów medycznych należą między innymi kontrola stanu zdrowia pacjenta, przeprowadzania jego dokumentacji w formie elektronicznej, przepisywanie recept i wypisów. Jest to duże ułatwienie dla lekarzy, którzy chcą mieć całą dokumentację medyczną zawsze przy sobie, by móc ją analizować i uaktualniać. Tablety powinny być noszone w specjalnym etui, które chroni przed zbiciem lub uszkodzeniem. Ważne, by wybierać elektronikę z certyfikatami i z zaufanego źródła.

Sprzęt jak i etui można zakupić w sklepach internetowych różnych marek. Tablety mają różne wymiary i parametry, dlatego każdy medyk znajdzie odpowiedni dla siebie tablet elektroniczny. Dla personelu medycznego posiadanie przy sobie skondensowanej bazy danych ciągle przy swoim boku to duże ułatwienie i zaoszczędzenie czasu. Szybkie skanowanie pacjenta za pomocą czytnika kodu z opaski pozwala na poznanie jego historii medycznej w kilka sekund.