eko-groszek

Energetyka na śląsku

Nikogo zapewne nie zaskoczy informacja, że sektor energetyczny na śląsku jest w przytłaczającej większości przypadków oparty wyłącznie o węgiel kamienny i brunatny. Ten relatywnie tani surowiec charakteryzuje się bowiem bardzo dobrymi parametrami energetycznymi.

Energetyka na śląsku jest twardo osadzona na węglu

eko-groszekOczywiście w ofertach składów jest dostępny węgiel o zróżnicowanych wartościach opałowych, typach oraz sortymentach. W ostatnim czasie popularność zyskał w szczególności ekogroszek ze śląska odpowiadający na głosy krytyki w zakresie emisji zanieczyszczeń, które uwalniają się podczas procesu spalania. Dzięki obniżonej zawartości siarki oraz znacznie mniejszej ilości wytwarzanych popiołów możemy stwierdzić, że śląski ekogroszek jest paliwem o niskiej emisyjności substancji szkodliwych, co czyni go świetną alternatywą wobec pozostałych paliw węglowych. Priorytetem dla wielu użytkowników są niskie koszty, na szczęście cena ekogroszku nie należy do zbyt wysokich. Podobne uwarunkowania dotyczą również kwestii magazynowania tego środka opałowego. Ze względu na to, że śląski ekogroszek paczkowany jest już fabrycznie zabezpieczony przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych i wilgoci, nie trzeba ponosić dodatkowych nakładów na zabezpieczenie przechowywanego zapasu. Oczywiście na rynku dostępna jest możliwość nabycia ekogroszku luzem, ale w przypadku klientów indywidualnych takie rozwiązanie nie sprawdza się najlepiej, dlatego zdecydowana większość z nich decyduje się na zakup ekogroszku workowanego.

Oczywiście węgiel nie jest jedynym środkiem energetycznym wykorzystywanym w śląskiej energetyce, ale stanowi jej najważniejszy filar bez którego na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić. Być może za kilkadziesiąt lat, kiedy złoża zostaną znacznie uszczuplone sytuacja będzie musiała ulec zmianie, ale w ciągu życia obecnego pokolenia taki przełom jeszcze nie nastąpi.

Źródło wiedzy:

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek