Fiberoskop. Co to za sprzęt?

 

Coraz częściej, gdy udajemy się na lotnisko słyszymy słowo fiberoskop. Brzmi trochę naukowo, nieco przerażająco i trochę dziwnie. Osoby, które mają dostęp do internetu bardzo często decydują się na to, aby sprawdzić co to tak naprawdę jest. Przecież kiedyś wystarczyło położyć torbę na taśmie, a ona jechała do specjalnego tunelu, gdzie była prześwietlana. Razem z rozwojem technologii przyszły na świat nowe zagrożenia, przed którymi musimy się bronić. 

Fiberoskop dokładnie prześwietli każdy kącik

fiberoskopFiberoskop to nic innego jak optyczny przewoźnik obrazu. Jako, że posiada system wizualizacji można skrupulatnie sprawdzić to, co znajduje się w torbie. Jak się bowiem okazuje często ludzie przewożą rzeczy uważane za niebezpieczne, których na pokład samolotu wnieść nie można. Takim dla przykładu jest scyzoryk, czy męski różnorodny organizer. Panowie biorą je ze sobą, bo wydaje im się iż taki sprzęt przydaje się w każdej sytuacji, a nigdy nie wiadomo co nas czeka po przylocie. Na lotnisku jednak, gdy w grę wkracza fiberoskop okazuje się, że taki element nie jest możliwy do posiadania. To niepozorne urządzenie oferuje naprawdę wiele. Wystarczy, że wkroczy do akcji, a wszelkie elementy powszechnie uznawane za niebezpieczne nie będą mogły być przetransportowane. Jako, że jest to okular możliwe jest dobranie specjalnego rodzaju obiektywów. Zarówno tych, aby doskonale i w lepszej ostrości widzieć to, co na wprost znajduje się w torbie jak i wszystkie elementy znajdujące sie na boku.

Sprzęt ten sprawi, że nawet najmniejszy element nie będzie miał prawa bytu w walizce, czy torbie. Na lotniskach w  taki sposób prześwietlany jest zarówno bagaż wielkogabarytowy jak i ten podręczny. Bezpieczeństwo jest teraz tym, na co każde lotnisko stawia przede wszystkim.