Firma specjalizująca się w wykrywaniu podsłuchów

Poufność danych jest w obecnych czasach na miarę złota. Firmy dużo płacą za zdobycie prywatnych informacji klientów, a niekiedy wykorzystują nielegalne sposoby, aby je poznać. W ostatnich latach nielegalne urządzenia szpiegujące stają się coraz łatwiej dostępne, przez co coraz częściej można spotkać się z obecnością różnego rodzaju sposobów inwigilacji: lokalizatorów GPS, kamer szpiegujących czy pluskw. 

Co jest ważne w wykrywaniu podsłuchów? 

szybkie wykrywanie podsłuchówCoraz częściej zdarza się ujawnianie poufnych danych biznesowych, handlowych, prywatnych czy politycznych. Dzięki zaawansowanym technologiom coraz rzadziej ma się świadomość, że jest się podsłuchiwanym. Szybkie wykrywanie podsłuchów warto zlecić profesjonalnej firmie, która dzięki specjalistycznemu sprzętowi i doświadczeniu wykona dokładny audyt pomieszczenia w celu zlokalizowania urządzeń podsłuchowych i ich usunięcia. Najczęściej takie podsłuchy znajdują się w biurach, recepcjach, domach i samochodach. Eksperci przeszukują te miejsca za pomocą specjalnych detektorów, wykrywaczy i kamer inspekcyjnych. Wyszkolona kadra potrafi z łatwością dostrzec podejrzane elementy w wyglądzie urządzeń elektrycznych czy konstrukcji budynku. Ponadto detektor złącz nieliniowych umożliwia sprawne wykrycie urządzeń podłączonych do zasilania, jak i tych uśpionych. Pozwala zlokalizować niewidoczne gołym okiem sprzęty o bardzo małych rozmiarach. Używany jest również detektor zagrożeń, który identyfikuje sprzęt szpiegujący taki jak nadajniki GPS, ukryte przewody, mikrofony, nadajniki radiowe czy podsłuchy telefoniczne. 

Coraz więcej instytucji i firm postanawia skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie zabezpieczenia antypodsłuchowego. Ważne spotkania biznesowe muszą być odpowiednio chronione przed wyciekiem danych, tak jak codzienne rozmowy w domu. Inwestując wykrywanie urządzeń inwigilujących można ochronić się przed wyciekiem informacji personalnych i kradzieżą tajnych danych.