impreza

Gry miejskie

Gra miejska to impreza firmowa, która ma na celu zbliżenie i integracje ze sobą pracowników firmy. Gry miejskie pozwalają również poznanie historii miasta.

Gry miejskie mogą być fajne

imprezaJest to na pewno nie zapomniana przygoda dla wszystkich. Imprezy integracyjne tego typu to połączenie gier terenowych i fabularnych. Jest to połączenie zadań sprawnościowych z zagadkami logistycznymi. Takie imprezy firmowe zapewnią na pewno świetną zabawę połączona z nutką rywalizacji. Gry miejskie zamieniają nawet najnudniejsze miasto w arenę zmagań o to kto szybciej znajdzie ukryty skarb. Takie imprezy są w każdym mieście różne, zalezą od topografii miasta, od jego historii, czy położenia geograficznego. Cała zabawa integracyjna kończy się zawsze odnalezieniem ukrytego skarbu, do którego należy dotrzeć rozwiązując zagadki poukrywane w rożnych miejscach w mieście. Wszystko jest połączone w jedna fabułę. Imprezy firmowe jakimi są gry miejskie będą miały inną fabułę w każdym mieście, np. w Krakowie będzie ona związana z zamkiem, czy dworem Kraka, w Malborku z zamkiem krzyżackim. Wszechstronność tej zabawy w stosunku do miejsca się odbywania daje duży wachlarz możliwości i może być dostosowana do każdej grupy pracowników. Jest wiele możliwości tworzenia zadań dla takich zabaw, zaczynając od żebrania na ulicy, pościgach, przeczesywaniu zapomnianych uliczek czy tuneli pod miastem. Po zakończeniu takiej zabawy często odbywają się imprezy firmowe w wynajętych salach. Specjalny dj na imprezy firmowe potrafi tak poprowadzić imprezę by była ona kontynuacją fabuły z gry miejskiej jaką dopiero co skończyli jej uczestnicy. W gry miejskie można również zaliczyć tak zwane escape roomy. Zadaniem uczestników biorących udział w tej zabawie jest wyjście z zamkniętego pokoju.

Wyjście z pokoju umożliwiają szeregi zagadek., które należy rozwiązać by dostać się do klucza. Na wydostanie się z pokoju ma się godzinę.