Jak działa kiosk informacyjny?

Informowanie petentów i mało istotnych kwestiach często spadało na tablicę informacyjną przy wejściu do urzędu, której nigdy nikt nie czytał, gdyż była niezwykle nudna i pełna źle skrojonych i podanych informacji. Teraz jednak to zadanie należy do zupełnie czegoś innego, a my chętnie przeglądamy najnowsze wydarzenia i ogłoszenia.

Informacyjne kioski spotkać można w urzędach

producent infokioskówW różnych urzędach coraz częściej można spotkać kioski informacyjne w formie multimedialnej. Jest to przeważnie ekran dotykowy, który znajduje się na stojaku ze stalowej obudowy. Może on być wyposażony w przyciski lub dodatkowy osprzęt, jednak jego głównym centralnym punktem i najważniejszym elementem jest dotykowy ekran, który pozwala nam w intuicyjny sposób wyszukiwać niezbędne informacje. Dzięki temu w urzędach może pracować obecnie mniej osób, gdyż my możemy rozwiązać wiele naszych spraw z pomocą takiego urządzenia. Wyświetla ono najnowsze ogłoszenia, ale też jest w stanie wskazać nam stanowisko, do którego mamy się udać, albo pomóc nam wybrać stosowny numerek, z którym stanie w kolejce. Do obsługi takich urządzeń nie potrzeba dodatkowej osoby, ponieważ ich interfejsy są dobrze przemyślane i opracowane na podstawie wielu różnych badań, takich jak śledzenie ruchu gałki ocznej osób, które przeglądają informacje na ekranach dotykowych. Sprawia to, że wyszukiwanie informacji będzie dla nas naturalne.

Zmniejszenie zatrudnienia w administracji sprawia, że państwo oszczędza duże sumy pieniędzy. Inwestycja w kioski interaktywne to jednorazowy wydatek, później można już tylko zmieniać ogłoszenia lub wgrywać bardziej efektywne oprogramowanie, które będzie dostosowane do nowych warunków pracy urzędu. Petenci chętnie korzystają z takich rozwiązań, które znają z rynku komercyjnego.

Informacje pochodzą z infokiosk.com.pl