Jak działa kwercetyna?

Jest wiele suplementów diety, ale niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest kwercetyna, czyli organiczny związek chemiczny, jaki znajdziemy w niewielu warzywach i owocach, toteż bez suplementacji nie dostarczamy jej w odpowiednich ilościach.

Polecane suplementy z kwercetyną

suplement kwercetynaKwercetynę klasyfikuje  się jako bardzo silny przeciwutleniacz, należący do flawonoidów glikozydowych, występujący w tkankach roślinnych. Jest ona także uznawana za roślinny pigment, który nasyca barwę wybranych owoców i warzyw. Kwercetyna, dzięki właściwościom utleniającym ochrania komórki naszego organizmu przed stanami zapalnymi, a neutralizowanie wolnych rodników prowadzi do procesów spowalniających starzenie się skóry. Flawonoidy, takie jak kwercetyna pomagają również w zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów, toteż warto je przyjmować w okresach niższej odporności organizmu. Ten suplement diety zaleca się także osobom walczącym z nadwagą, albowiem pomagają kontrolować i utrzymać pożądaną masę ciała, a przy tym wspierają wątrobę oczyszczając ją z toksyn. Jeżeli chodzi o ceny, suplement kwercetyna kosztuje około osiemdziesięciu złotych za opakowanie zawierające 120 kapsułek. Gdy weźmiemy pod uwagę, że dziennie przyjmuje się nie więcej niż dwie kapsułki, to jedno opakowanie wystarczy nam na dwa miesiące stosowania. Warto zwrócić uwagę na ten produkt, zwłaszcza, że jest on często stosowany przez sportowców oraz osoby aktywne, gdyż przyspiesza proces regeneracji mięśni.

Warto zdecydować się na zakup kwercetyny, ponieważ jest niedroga, a przy tym wydajna w stosowaniu. Pierwsze efekty jej działania mogą być zaobserwowane już po dwóch-trzech tygodniach, natomiast nie ma żadnych przeszkód, by stosować ją nieprzerwanie nawet przez kilka lat.