Jak działa olej CBG?

Wzrost zainteresowania produktami konopnymi nie jest dziełem przypadku, ale tego, że są one skuteczne w walce z wieloma chorobami, schorzeniami i dolegliwościami. Co ważne, nie są one drogie, toteż na ich zakup może pozwolić sobie każdy z nas.

Konopne olejki z pełnym spektrum kannabinoidów

konopny olejek cbgW sklepach konopnych, najbardziej popularnymi wyrobami są oleje i ta sytuacja, trwa nieprzerwanie od kilku lat. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, albowiem są one najlepiej przebadanymi preparatami, które posiadają właściwości lecznicze. Jednak, trzeba zwrócić uwagę, że kannabidiol (CBD), to tylko jeden z ponad setki, występujących w konopiach, kannabinoidów. Oznacza to, że trwają też badania nad innymi, a w szczególności kannabigerolem (CBG), którego właściwości są bardzo zbliżone do CBD. Naukowcy postanowili się nim zająć, ponieważ jest to pierwotna substancja czynna, w której początek mają wszystkie pozostałe kannabinoidy. Oznacza to, że to właśnie CBG, jest odpowiedzialna za całe ich spektrum, toteż sama musiała mieć wyjątkowe właściwości. Konkluzja była słuszna, gdyż dowiedziono, że wykazuje ona właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwpsychotyczne. Natomiast, w połączeniu z kannabidiolem, jej działanie zostaje doatkowo spotęgowane. Konopny olejek CBG czyli taki, mający w składzie pełne spektrum kannabinoidów, można kupić już za nieco ponad sto złotych. Oczywiście, zależne też jest od tego, jaka zawartość procentowa nas interesuje, gdyż im jest większa, tym jest drożej.

Stosowanie niedrogich olejków CBG jest całkowicie bezpieczne, z uwagi na fakt iż zawierają, tylko, śladowe ilości psychoaktywnego THC. Dzięki temu nie odurzają ani nie wywołują żadnych działań niepożądanych tudzież efektów ubocznych.