Jak podnieść poziom wody?

W miejscach, w których istnieje zapotrzebowanie na transport ścieków wykorzystywane są przepompownie ścieków lub pompy. Zanieczyszczenia większe przetłaczane zostają przez wirniki kanałowe. Wirniki jednokanałowe wykorzystywane są rzadziej. Na rynku dostępna są nowoczesne pompy, których parametry pracy same dostosowują się do panujących warunków.

Zastosowania przepompowni ścieków

przepompownia ściekówRóżnego rodzaju przepompownie ścieków służą w miejscach, gdzie należy podnieść poziom ścieków na wyższy poziom lub podczas ich transportu. Dzięki temu urządzeniu przesył ścieków lub ukształtowanie terenu nie będą powodowały problemów. Konstrukcja urządzenia jest prosta, łatwa w obsłudze i daje łatwy dostęp do danych elementów. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, które odporne są korozję czy działanie na nie kwasów. Klasyczna przepompownia ścieków zbudowana jest z poręczy, włazu, wentylacji, pomostu, deflektora oraz drabiny. Jednym z najważniejszych parametrów jest wydajność urządzenia, która mierzona jest za pomocą objętości przepompowanej cieczy. W urządzeniu ważne jest również ciśnienie oraz na jaką wysokość jest w stanie podnieść ciecz. Na rynku jest wiele rodzajów pomp oraz przepompowni ścieków, zatem ich wybór zależy od miejsca zastosowania, rodzaj ścieków oraz jaka maksymalna wielkość ciał stałych może znaleźć się w ściekach.

Hermetyczna budowa urządzenia zapewnia bezzapachową pracę. Dzięki dokładnej separacji części stałych nie dochodzi do awarii urządzenia. Dzięki energooszczędnemu silnikowi urządzenie pracuje wydajnie i nie zużywa przy tym zbyt dużej energii. W miejscach, w których nie ma możliwość zastosowania kanalizacji grawitacyjnej, wykorzystuje się właśnie tego rodzaju urządzenia aby ułatwić podnoszenie poziomu ścieków.