Jak usunąć rysy z szyby samochodowej?

W każdym samochodzie po kilku latach użytkowania pojawią się jakieś rysy. Nawet jeśli mamy samochód od nowości i dbamy o niego maksymalnie jak to tylko możliwe. I tak chcąc nie chcąc pojawią się jakieś zarysowania. Mogą się pojawić zarówno na lakierze jak i na szybie. Przy czym na szybach pojawią się na pewno, bo wystarczy raptem kilka sezonów zdrapywania oblodzenia z szyb.

Szyba jak nowa po polerowaniu

polerowanie szyb samochodowychJeśli zauważymy na szybach w samochodzie rysy to absolutnie nie musimy dzisiaj panikować. Nie jest to powód do zmartwień, chociaż wiadomo, że może to właściciela pojazdu bardzo zirytować. Jest jeden niezawodny sposób na usunięcie rys na samochodowej szybie. Tym sposobem jest polerowanie szyb samochodowych, które wykonuje się w oferującym taką usługę warsztacie samochodowym. Takie polerowanie musi być wykonane zgodnie ze sztuką, więc trzeba samochód zostawić na kilka godzin. W warsztacie do polerowania używa się specjalnego środka, który miesza się w odpowiednich proporcjach z wodą. Zanim rozpocznie się czynność polerowania to szybę lub szyby poddaje się bardzo dokładnemu czyszczeniu. Przy okazji czyszczenia wykonuje się również jej odtłuszczanie, ponieważ nie może być na niej nawet śladu tłuszczu. Dopiero po takim umyciu można użyć pasty polerskiej i zacząć właściwą czynność przywracania szybom dawnego blasku. Po naprawdę dobrym polerowaniu szyby będą wyglądać realnie jak nowe.

Tak jak z lakieru można usunąć rysy poprzez polerowanie tak samo można je usunąć z szyb samochodowych. Polerowanie szyb wykonuje się praktycznie dokładnie tak samo jak polerkę lakieru. Robi się to specjalnym urządzeniem do polerowania. Tylko pasta polerska jest inna. Pastę do szyby przygotowuje się poprzez wymieszanie specjalnego preparatu w proszku z odpowiednią ilością czystej wody.