Jak wybrać firany do salonu?

Aranżacja wnętrza obejmuje wiele elementów — zarówno praktyczne wyposażenie i meble, jak i dodatki dekoracyjne. Detale takie jak obrazy, kwiaty czy zasłony potrafią całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Dla przytulności i zachowania prywatności ogromną rolę odgrywają również firany. Ozdabiają okna, zakrywają kaloryfery i osłaniają przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. 

Jaki materiał jest najlepszy na firanę? 

stylowe firany warszawaJeśli mieszkanie jest już urządzone w określonym stylu, warto odpowiednio dopasować do niego firanę. Ciężkie, ażurowe firany z pewnością nie będą dobrze wyglądać w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. W takich pomieszczeniach sprawdzą się delikatne markizety, subtelne i lekkie tiule czy firany satynowe. Paleta barw firan wybierana do nowoczesnych aranżacji opiera się na bieli, ecru i szarości. Często taki wystrój jest wzbogacony o zasłony w mocniejszym akcencie kolorystycznym: modnej butelkowej zieleni bądź granacie. Każdemu, kogo interesują stylowe firany Warszawa oferuje wiele salonów z usługą szycia na wymiar. W trendach króluje prostota – naturalne materiały, jasne barwy i minimalistyczne wzornictwo pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu przestronności. Najchętniej wybieranym materiałem na firany nadal pozostaje woal. Trzeba włożyć nieco wysiłku w zachowanie ich atrakcyjnego wyglądu — dokładne prasowanie będzie niezbędne, jednak z pewnością warte efektu końcowego. To łask powoli wraca również organza. 

Wybór firany do salonu warto zawczasu przemyśleć i rozważyć, jaki materiał i kolor będzie pasował do danej wielkości i charakteru wnętrza. Oprócz estetyki warto wziąć pod uwagę funkcjonalność, czyli łatwe użytkowanie i zapewnianie prywatności. Każdemu, komu zależy również na efekcie dekoracyjnym, poleca się firany podwieszane lub marszczone do połowy okna.