rowery miejskie

Jak wybrać i kupić odpowiedni rower? – rowery miejskie

Rowery miejskie, czy sprawdzą się wszędzie? Czy można je nazywać uniwersalnymi? Czy może inny rodzaj rowerów jest lepszy od miejskich?

Chociaż wiele osób uważa, że rower to rower i w sumie kupujesz tylko taki, który ma atrakcyjną cenę i podoba Ci się wizualnie, w rzeczywistości rower to coś więcej. To nie tylko rama, kółka, hamulce i łańcuch. Liczba dostępnych na rynku modeli jest naprawdę duża i jeśli nie chcemy kupić złego roweru, musimy przyjrzeć się, jaki typy wyróżniamy. Należałoby zacząć od rowerów górskich, powszechnie zwanymi góralami.

rowery miejskieChyba każdy kiedyś dostał górala, który wcale nie musiał być góralem. Rower górski ma przede wszystkim charakterystyczne koła i porządne amortyzatory. Chociaż wydawać by się mogło, że dobry góral pojedzie wszędzie, jazda takim rowerem po asfaltowej powierzchni nie jest najlepsza. Jeśli więc szukamy roweru na długi przejażdżki po asfalcie dużo lepszy będzie rower szosowy, z cienkimi kołami. Taki model nie nada się na natomiast do jazdy po bardziej pofałdowanym terenie. Kolejna kwestia to rowery miejskie. Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej.
Koła nie są cienkie, ani małe. Raczej wyważone. Natomiast siodełko jest dużo większe, bardziej wygodne. Jednak ze względu na ustawienie jazda na rowerze miejskim jest bardziej w pozycji siedzące. Dlatego nie nadaj się on do szybkiej jazdy. Bardzo często rowery te nie maja też przerzutek, przez co jazda już dużo ciężą i nie można ociągnąć większych prędkości. Bardzo ciekawy jest natomiast rower trekkingowy, który w zasadzie łączy w sobie cechy wszystkich tych rowerów. Nie ma typowo sportowego kształtu siodełka. Sama budowa jest bardziej stalowa, ale przypomina też rower bardziej sportowy. Nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak również mniej cywilizowanych terenach. Chociaż wydaje się nam, że rower to nic innego, jak dwa kółka. Jak widać, sytuacja ma się dużo inaczej? Na rower składa się wiele elementów, czy samego osprzętu.

Przez to w momencie wybieram tego dwukołowego pojazdu musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Liczy się budowa, wygląd kół i wszystkie inne elementy. Jeśli dobrze dobierzmy rower, to w zasadzie możemy liczyć naprawdę miłe chwile spędzone na łonie natury.