Jak wycenić hotel?

 

Nie każdy posiada tak specjalistyczne uprawnienia, aby dokonać wyceny restauracji lub hotelu albo stacji paliw. Dlaczego powinniśmy poszukać dobrego biura nieruchomości, w którym znajdziemy doświadczonych rzeczoznawców majątkowych oferujących usługi wyceny nieruchomości komercyjnych.

Jak wybrać rzeczoznawcę do wyceny hotelu?

wycena hoteliPierwszy raz, kiedy poszukujemy dobrego biura nieruchomości, aby wycenić nasz hotel, to na początek powinniśmy poszukać rzeczoznawców majątkowych posiadających odpowiednie uprawnienia. Żeby sprawdzić uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Infrastruktury oraz Budownictwa, gdzie dostępny jest publiczny rejestr wszystkich osób uprawnionych do wyceny nieruchomości. Będziemy w ten sposób mieli pewność, że z największą dokładnością wykonywana jest tania wycena hoteli, które posiadamy. Wybierając firmę wyceniająca nieruchomości powinniśmy dokładnie sprawdzić, kto wchodzi w skład rzeczoznawców majątkowych. Warto przede wszystkim wybrać firmę oferująca wycenę hoteli oraz nieruchomości komercyjnych, która ma już ogromne doświadczenie i wiele lat praktyki za sobą. Musimy również być świadomi tego, że wykształcenie rzeczoznawcy majątkowego trwa wiele lat i dlatego jego usługi nie mogą należeć do najtańszych. Dodatkowo musi on na bieżąco inwestować w swój rozwój, a także uczestniczyć w szkoleniach, aby móc wyceniać nietypowe nieruchomości, takie jak stacje paliw.

Już na samej stronie internetowej firmy oferującej wyceny nieruchomości możemy sprawdzić, jakie pracownicy posiadają kwalifikacje do wykonywania zawodu. Dobry rzeczoznawca majątkowy pozwoli nam wycenić naszą nieruchomość zgodnie z prawem oraz przy zachowaniu wszystkich najważniejszych zasad dotyczących wyceny nieruchomości.