Jak zamontować kamienny parapet?

Koszty nieruchomości są dość wysokie, dlatego wiele młodych osób decyduje się na budowę lub remont metodą gospodarczą. Mowa o takim systemie pracy, w którym większość rzeczy wykonujemy samodzielnie, bez fachowców. Montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych należy właśnie do zadań, z którymi sobie poradzimy. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić i czego użyć do klejenia.

Montaż parapetów kamiennych

kamienne parapety bydgoszczTaki montaż nie jest niczym trudnym. Na początku kamienne parapety Bydgoszcz musimy przyciąć, aby pasowały do naszego okna i równo wystawały na każdą stronę. Przyda nam się szlifierka i tarcza diamentowa do kamienia. Za jej pomocą możemy przeszlifować krawędzie cięcia, aby były równe. Parapet osadzamy tak, aby spad był zawsze od okna. Dzięki temu woda nie będzie niszczyła ramy okiennej. Do montażu parapetu najlepiej użyć klejów montażowych do kamienia. Są dostępne w sklepach budowlanych za niewielką cenę. Szybko wysychają i ich użytkowanie jest łatwe. Parapet osadzamy, a następnie za pomocą kleju gipsowego łączymy spoinę pomiędzy nim, a ścianą. Klej gipsowy jak wyschnie zmniejszy swoją objętość, dlatego zabieg trzeba powtórzyć. Po wszystkim sprawdzamy dla pewności poziomicą czy spadek jest odpowiedni. Jeśli tak jest, nasz parapet jest w pełni gotowy. W marketach budowlanych kupimy parapety gotowe. Trzeba je przycinać samodzielnie, ale jest to najtańsza opcja.

Wiele osób zauważyło, że część prac budowlanych nie jest taka trudna, jeśli ma się wiedzę, jak je wykonać. Gdy chcemy wykończyć nasz dom niskim kosztem, powinniśmy dużo rzeczy wykonywać samodzielnie. Odrobina chęci i włożonej pracy na pewno będzie nas cieszyć. Nabywamy również doświadczenie, które przyda nam się podczas kolejnych remontów. Takie parapety wyglądają estetycznie.