Jak zamontować projektor?

Rozwój technologii sprawił, że lekcje czy też zajęcia na uczelniach prowadzone obecnie nie przypominają lekcji i wykładów sprzed kilkunastu lat. Nauczyciele i wykładowcy bardzo chętnie korzystają z nowinek technologicznych, dzięki którym mogą w lepszy sposób przekazać materiał. Obecnie każda klasa i sala wykładowa wyposażona jest w projektor.

Uchwyty do montażu projektorów

montaż projektoraNiezależnie od modelu projektora waży on od kilograma do około trzech kilogramów, nie jest to duża waga, ale jego montaż trzeba przeprowadzić solidnie, ponieważ chyba nikt nie chce, aby projektor spadł na ziemię i się rozbił. Montaż projektora nie jest trudny, powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie. Wystarczy podążać za instrukcją. Jeśli mamy już projektor, to powinniśmy dokupić do niego uchwyt. Wyróżnić możemy dwa rodzaje uchwytów, pierwszym z nich jest uchwyt umożliwiający montaż do sufitu, a drugim montaż do ściany. Te dwa rodzaje uchwytów różnią się między sobą budową. Mając już uchwyt powinniśmy wywiercić w odpowiednim miejscu otwory w ścianie lub suficie, w których zamontujemy specjalne kołki montażowe na których będzie trzymać się uchwyt. Kolejnym krokiem jest przykręcenie do uchwytu projektora. Na obudowie projektora znajdują się specjalne mocowania ułatwiające przykręcenie go do uchwytu. Ostatnim krokiem jest wypuszczenie kabli z projektora aż do miejsca w którym będzie znajdować się komputer z którego będzie odtwarzany obraz. Uchwyt wykonany jest z solidnych materiałów, więc bez problemu utrzyma projektor.

Uchwyt potrzebny do zamocowania takiego projektora bezpośrednio do sufitu lub ściany możemy kupić za pośrednictwem internetu. Do uchwytu dostaniemy w zestawie wszystko co jest potrzebne do montażu. Ważne jest to, aby dobrać odpowiedni uchwyt do posiadanego modelu projektora.