Jaką rakle wybrać do samochodu?

Wiele osób poszukujących sposobu na odmianę wyglądu swojego samochodu bez konieczności jego lakierowania, interesuje się tak zwanym wrapingiem. Wraping to metoda zmiany koloru i wyglądu powierzchni dzięki aplikacji na nie specjalnych folii. Istotną zaletą tej metody jest jej odwracalność – folię w każdej chwili można zdemontować, lub nakleić nową.

Jaką rakle do folii wybrać?

rakla do foliiAby odpowiednio przygotować się do wrappingu, czyli aplikacji barwionej folii na karoserii naszego auta, musimy przygotować niezbędne narzędzia. Jednym z nim jest tak zwana rakla do folii, która jest niezbędnym elementem podczas samodzielnej aplikacji folii na dana powierzchnię. Urządzenie to można wykorzystywać między innymi do folii do karoserii samochodu, do mebli, czy wielu innych powierzchni. To proste w swojej konstrukcji urządzenie ma za zadanie doskonale wygładzić aplikowaną folię, usuwają spod niej nadmiar wody czy pęcherzyków powietrza, które mogłyby spowodować, że folia nieestetycznie by odstawała lub pozostały by pęcherze powierza po zakończonej aplikacji. Jeżeli chcemy samodzielnie pokryć folią karoserię samochodu musimy zaopatrzyć się rakle zakończoną filcową powierzchnią. W innym przypadku, możemy doprowadzić do porysowania karoserii samochodu lub przerwania czy też rozdarcia  aplikowanej folii. Prócz tego, przy wyborze rakli nie mniej istotne jest to, aby sprawdzić stopnień twardości danego modelu. Nie każda rakla może być używana uniwersalnie do wszystkich powierzchni, gdyż może je uszkodzić. Dlatego też do karoserii samochodu używajmy jak najdelikatniejszych rakli.

Zamiana koloru samochodu poprzez aplikację folii zdobywa coraz większą popularność, gdyż jest to zdecydowanie tańsza metoda od lakierowania karoserii a dodatkowo – w pełni odwracalna. Przed przystąpieniem do samodzielnej aplikacji folii  pamiętajmy, aby wyposażyć się w niezbędny sprzęt, który nie spowoduje uszkodzenia karoserii.