Jaki materac jest najlepszy?

 

Najwygodniejszym meblem do spania jest łóżko z materacem. Jeśli tylko mamy możliwość wstawienia go w przytulnym, intymnym pokoju warto jest w nie zainwestować. Rozkładane kanapy i narożniki nie zastąpią gładkiej, komfortowej powierzchni materaca. Są one niezbędne nie tylko dorosłym, ale także młodszym i starszym dzieciom, których postawa dopiero się kształtuje.

Komfort materaca o wymiarach 120×180 cm

materac 120x180Producenci materaców tworzą swój asortyment w najróżniejszych rozmiarach, zależnie od potrzeb użytkownika. Jednym z wymiarów jest materac 120×180 cm, który głównie ze względu na długość doskonale nadaje się dla starszego dziecka. Firmy na naszym rynku produkują różnego rodzaju materace np. piankowe, kieszeniowe, sprężynowe z domieszką kokosa lub gryki. Jednym z najpopularniejszych modeli w tym rozmiarze jest dwustronny, średniotwardy materac kieszeniowy. Składa się on ze sprężyn, z których każda znajduje się w oddzielnej kieszeni oraz wysokoelastycznej pianki, pokryty wentylowanym pokrowcem. Niektórzy producenci proponują materac odpowiedni na lato oraz na zimę. Jedna jego strona posiada wełnę owczą na chłodne noce, druga klimatyzujące włókno na czas lata. Opcja ta bardzo poprawia komfort snu zależnie od pory roku. Natomiast w standardzie obecnie jest hipoalergiczność materaców, które posiadają zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu można go wyprać i w łatwy sposób pozbyć się roztoczy. Jest to szczególnie ważne dla zdrowia dzieci.

Decydując się na wybór materaca dla naszego starszego dziecka, warto jest najpierw wypróbować jego twardość. Odpowiedni materac potrafi podczas snu korygować wady postawy oraz zapobiegać ich powstawaniu. Ze względu na niestandardowe wymiary tj. 120×180 warto sprawdzić ile będzie trwało wyprodukowanie tego modelu.