Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji niemowląt?

Kosmetyki towarzyszą codziennej pielęgnacji każdego z nas. Używamy ich podczas kąpieli, po niej, aby nawilżyć skórę, ale też przed nią, na przykład aby usunąć makijaż. Sięgamy do nich wielokrotnie w pracy, w domu czy na zakupach. Są te, które pomagają nam dbać o zdrowie i kondycję naszej skóry oraz takie, dzięki których lepiej wyglądamy. Często jakość naszego naskórka doskonale odzwierciedla to, czy i jakich kosmetyków używamy.

Pielęgnacja niemowląt naturalnymi kosmetykami

naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowlątCzęsto dopiero po latach widzimy u siebie konsekwencje używania bądź nie kosmetyków. Dlatego warto od najmłodszych lat dbać o skórę dzieci. Szczególnie ważne jest to tuż po narodzinach w okresie niemowlęctwa, gdy dziecięcy naskórek jest szczególnie delikatny i podatny na podrażnienia. Warto uważnie wybierać wówczas płyny do kąpieli, oliwki czy kremy, zwracając uwagę na ich skład. Najodpowiedniejsze będą naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, czyli te, w których składzie nie znajdziemy perfumów, sztucznych parabenów czy konserwantów. Bazujmy na wyciągach roślinnych, które z natury mają działanie ochronne i nawilżające, jak aloes czy oliwa z oliwek. Używanie naturalnych kosmetyków znacząco też zmniejsza ryzyko wystąpienia u dziecka alergii. Sztuczne składniki często są zbyt agresywne dla niemowlęcej skóry i niszczą jej naturalną barierę ochronną. Kosmetyki o takim bezpiecznym składzie bez problemu znajdziemy w aptekach czy sklepach zielarskich. Czasem także w drogeriach, gdzie są specjalne linie dziecięce, trzeba jednak przyglądać się etykietom.

Dziecięca skóra jest zdecydowanie wrażliwsza niż dorosłego, dlatego szczególnie ważne jest, aby nie traktować jej drażniącymi kosmetykami. Najbezpieczniejsze są te na bazie roślin i ziół, które pielęgnują w bardzo delikatny sposób. Wystarczy sprawdzić przed zakupem składniki bądź poprosić o pomoc farmaceutę czy pediatrę, którzy polecą najbardziej dostosowane do skóry małego dziecka kosmetyki.