Jakie farby używać do decoupage?

Decoupage zajmuje się go od kilku lat. Jest to moje największe hobby i przyznam szczerze, że posiadam naprawdę dużą wiedzę na ten temat. Prowadzę nawet swojego bloga o decoupage i jest on całkiem popularny. Często dostaje pytania typu np. „jakie farby wykorzystywać w technice decoupage?”. Mam jedną, dobrą odpowiedź na te pytanie.

Farby akrylowe spisują się do decoupage świetnie

rekomendowane farby do decoupageDo wykonywania projektów decoupage potrzebujemy kilku rzeczy. Jednym z tych artykułów są z pewnością farby. Najbardziej rekomendowane farby do decoupage to farby akrylowe. Ja sama jestem ich ogromną miłośniczką i uważam, że sprawdzają się one świetnie zarówno w przypadku osób, które mają już jakieś doświadczenia z projektami diy, ale i będą dobre la osób początkujących. Farby akrylowe dobrze sobie radzą jako coś, czym można dodatkowo ozdobić przedmioty, nad którymi pracujemy. Farby te dostępne są w wielu różnych kolorach – bardzo intensywnych, jak i dość delikatnych, ale i np. pastelowych. Ogromną zaletą farb akrylowych do decoupage jest to, że bardzo szybko wysychają, przez co nie musimy w trakcie wykonywania projektu czekać aż farba wyschnie by kontynuować nasze dzieło. Co ważne, farby te są też bardzo tanie. Można kupić je w korzystnych zestawach, ale i kupowanie pojedynczych kolorów jest bardzo opłacalne. Farby można też rozcieńczyć z wodą.

Myślę, że wielką zaletą decoupage jest to, że można być bardzo kreatywnym, a jednocześnie tworzyć rzeczy, które są po prostu użyteczne i można wykorzystywać je w domu. Bardzo lubię odrabiać meble oraz różnego rodzaju szkatułki i pudełka. Chodź decoupage to głównie ozdabianie serwetkami, to jednak posiadanie rekomendowanych farb jest bardzo ważne. Dzięki temu nasze projekty są o wiele ciekawsze i ładniejsze.