baner reklamowy

Kasetony reklamowe czy oklejenie samochodu

Prowadzę działalność gospodarczą, którą jest mała restauracja. Gotowanie zawsze było moją wielką pasją, więc własny lokal z jedzeniem był dla mnie zwieńczeniem drogi kucharskiej, pełnej kursów, szkoleń, prób i błędów, modyfikowania przepisów i szukania tych nowych. Zająłem się kasetonami reklamowymi.

Kasetony reklamowe-producent to dobry pomysł na biznes.

baner reklamowyW okolic były różne bary szybkiej obsługi, ale nie było żadnego, który serwował by domowe jedzeniem takie jak moje. Miałam więc ułatwione zadanie, choć oczywiście długo zastanawiałam się, jaką formę reklamy wybrać. Moja restauracja oferuje także dojazd do klienta, zatem miałam do dyspozycji także samochód. Z tego powodu rozważałam oklejenie pojazdu. Mogłoby się na nim znaleźć nazwa mojej restauracji, godziny otwarcia, adres, strona internetowa, być może nawet jaką promocja typu ,,we wtorki napój gratis” albo ,,dowóz gratis przy zamówieniu powyżej trzydziestu złotych”, co mogłoby przyciągnąć klientów. Samochód dowoziłby jedzenie, a jednocześnie reklamował moją działalność. Rozważałam też kasetony reklamowe-producent ustawione gdzieś niedaleko restauracji, tak, że będąc blisko niej przejeżdżający będzie wiedział, gdzie może dobrze zjeść. Producent, którego znalazłam miał szeroką ofertę takich reklam, więc musiałam się zastanowić najpierw nad ich zasadnością i ceną. Na wstępnie odrzuciłam jedynie kasetony reklamowe jednostronne, bo nie dawałam on takich możliwości, jak dwustronne. Poza tym nie były wcale dużo tańsze niż dwustronne, więc nie opłacało się w nie inwestować. Lepsze wydawały mi się kasetony podświetlane jako rodzaj baneru z nazwą restauracji. Podświetlenie sprawi, że będą one zawsze widoczne. Ostatecznie uznałam jednak, że będzie do zbędny wydatek i wystarczą litery przestrzenne bez podświetlenia. Kasetony dibond wyglądały obiecująco, ale ostatecznie sprzedawca nie nakłonił mnie do zainwestowania w nie. Pomysł z kasetonami reklamowymi umarł więc śmiercią naturalną. Pozostało oklejanie pojazdu. Znalazłam takiego producenta folii, który zrobił mi to w bardzo niskiej cenie, a reklama była to dobra. Z perspektywy czasu uważam, ze dokonałam słusznego wybory.

Kasetony reklamowe-producent jednostronne zamiast liter byłyby zbędnym wydatkiem, a kasetony podświetlane może i byłyby bardzo ładne i oświetlone, ale to tylko reklama lokalna, a samochód jest mobilny.