Kremy o działaniu wygładzającym

Na rynku kosmetyków znajduje się tak wielu producentów kremów do twarzy, że nic dziwnego, że większość kobiet ma problem z wybraniem tego najlepszego. Kosztują od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za opakowanie.

Do jakiej skóry są kremy wygładzając regenerujące?

krem wygładzająco regenerujący na nocŹle dobrany kosmetyk może spowodować więcej złego niż dobrego dla naszej skóry, więc lepiej nie wybierać pierwszego lepszego z brzegu. O jakości kremu świadczy jego skład, który powinien być w jak największej części naturalny. Jeżeli chcemy skutecznie dbać o cerę, to konieczne jest stosowanie odpowiedniego kremu na dzień i na noc. W ciągu dnia, nasza skóra przeważnie potrzebuje nawilżenia i ochrony przed promieniowaniem słonecznym, które uszkadza komórki w skórze. Natomiast wieczorem najlepiej nakładać krem wygładzająco regenerujący na noc. Z pozoru te dwa rodzaje kremów mogą się wydawać identyczne, ale w rzeczywistości tak nie jest. Kremy na noc są przeważnie znacznie bardziej skoncentrowane, mają cięższą konsystencję i stawiają na regenerację i wzmacnianie skóry. Natomiast kremy do dziennego stosowania mają lekkie, czasem nawet żelowe konsystencje, które szybko się wchłaniają, nie pozostawiając filmu na skórze. Kiedy śpimy, nasza skóra się w naturalny sposób regeneruje, więc warto wykorzystać i spotęgować ten proces. Nakładając grubą warstwę kremu na twarz, fundujemy jej silną odnowę, po której cera będzie doskonale odżywiona, nawilżona i wygładzona. Pierwsze efekty stosowania kremu zauważymy już po kilku tygodniach.

Przed wyborem kremy do twarzy, warto sprawdzać skład, ale również czy posiada on niezbędne certyfikaty oraz czy nie jest testowany na zwierzętach. Większość kremów do stosowania na noc, należy zużyć w ciągu sześciu miesięcy od otwarcia opakowania.