Ładowarki jako uniwersalny sprzęt transportowy na budowie

Konieczność transportu materiału sypkiego na wielu budowach jest dość znaczna. Zwłaszcza tam, gdzie prowadzone są roboty ziemne, jeden rodzaj maszyny odwala naprawdę dobrą robotę. Tym sprzętem jest ładowarka i to bez względu na jej wielkość i pojemność łyżki, którą oczywiście musimy dostosować do danego zadania.

Wynajmowanie ładowarek na budowie

wynajem ładowarkiŁadowarka jest oczywiście uniwersalnym sprzętem do ładowania i transportu materiału w obrębie budowy. Najbardziej popularne są ładowarki kołowe z przegubem, które doskonale manewrują po ciasnym placu, nawet pomimo swojej wielkości. Ładowarki nie należą jednak do tanich maszyn, a ich cena najczęściej przekracza milion złotych w przypadku większych ładowarek. Dla wielu przedsiębiorców, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem ładowarki od firm, które świadczą takie usługi. Pozwala to nieco ograniczyć koszty i sprawdza się zwłaszcza jeśli potrzebujemy takiej ładowarki tylko na jeden lub kilka kontraktów. Po zapłaceniu odpowiedniej wielkości pieniędzy można najczęściej taką ładowarkę wynająć na okres jednego lub kilku miesięcy, chociaż są też okresy kilkuletnie. W tym czasie nie interesuje nas przegląd i serwis, takiego sprzęt, gdyż jest on w zakresie firmy, która nam taki sprzęt wynajmuje. My musimy tylko jej używać i czerpać z tego korzyści. To bardzo opłacalne podejście, gdyż ceny serwisów są dość wysokie, zwłaszcza w pierwszym okresie kilku lat eksploatacji sprzętu.

Kupno ładowarki jest właściwie opłacalne tylko przy stałym jej użytkowaniu przez wiele lat, w innym przypadku kalkuluje się tylko jej wynajem długo lub krótkoterminowy. Pamiętajmy jednak, że naszym obowiązkiem w okresie wynajmu jest odpowiednie dbanie o sprzęt i powierzenie go operatorom, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia.