sklep internetowy

Minusy kupowania przez internet.

Wszyscy korzystamy z oferty sklepów internetowych i z pewnością każdy z nas przynajmniej raz nie był zadowolony z takiej usługi. Jakie są zatem minusy kupowania przez internet i czy przyćmią one ogromną ilość plusów tego rozwiązania?

Warto kupować w turystycznym sklepie internetowym.

sklep internetowyPrzekonajmy się. Największym minusem jaki przychodzi mi do głowy jest to, że zamówionego towaru nie mamy od razu. Mimo, że usługi kurierskie gwarantują już dostarczenie przesyłki w ciągu 24 godzin od daty zamówienia, a w obrębie dużych miast nawet tego samego dnia to jednak po zamówieniu towaru i puszczenie przelewu pozostaje nam zawsze pewien niedosyt, że coś kupiliśmy, ale fizycznie jeszcze tego nie mamy. Wbrew pozorom zakupy internetowe pochłaniają dużo czasu. Potrafią zająć go zdecydowanie więcej niż pójście do turystyczny i sportowy sklep internetowy i kupno danego towaru. Gdy zaczniemy porównywać oferty konkurencji, czytać opinie o produkcie to wybór może nam się strasznie skomplikować. Czasami warto iść do renomowanego sklepu i zaufać doradcy z danego działu. Kupując przez internet nie mamy możliwości dotknięcia, ani zobaczenia towaru, bo zdjęcia w internecie są często przekłamane i zamówiony towar może wyglądać zupełnie inaczej niż był przedstawiany na zdjęciach. Kupując odzież mamy największy dylemat, bo przynajmniej ja, jestem z tych ludzi którzy żeby coś kupić muszą to najpierw przymierzyć. Dla przykładu ostatnio musiałem kupić kilka rzeczy, które wymagały przymiarki. Były to rolki dla dzieci, kurtka zimowa męska oraz kurtka zimowa damska. Internetowy sklep sportowy oczywiście oferował mi te produkty, oferował nawet możliwość bezpłatnego zwrotu, jednak nie miałem ochoty się w to bawić. Przy zwrocie przesyłkę trzeba zapakować, iść na pocztę itd. Czasami lepiej wydać już te parę groszy więcej, ale zaoszczędzić czas. Ostatnim minusem jaki przychodzi mi do głowy to nadal występowanie nieuczciwych sprzedawców.

Mimo, że zdarza się to bardzo sporadycznie, bo prawo względem sklepów internetowych zostało od paru lat znowelizowane, to jednak nadal w internetowym rynku znajdują się czarne owce. Swoim tekstem nie chcę nikogo zniechęcić do kupowania przez internet. Uważam, że to rozwiązanie ma w sobie więcej plusów niż minusów, ale warto jednak uświadomić ludzi, że nie ma na tym świecie rzeczy idealnych.