Mosiężne żyrandole kościelne

 

Kościół to miejsce do którego przybywa bardzo dużo wiernyc, żeby się pomodlić. Nie tylko za swoich bliskich, ale za różne rzeczy i różnych ludzi, jak również za samych siebie. Może wielu z was to zaskoczyć, ale kościół jest również miejscem, które zwiedzają turyści. Najczęściej zwiedzamy malowidło umieszczone na ścianach, ale również żyrandole.

Dekoracyjny żyrandol kościelny

eleganckie żyrandole do kościołaŻyrandole zajmują środkową część każdego sufitu. Najczęściej są one bardzo piękne i wielkie. Oczywiście wszystko zależy od budżetu jakim na ten cel dysponuje kościół. Jednak w wielu z nich ze względu, że kościoły są zabytkowe żyrandole stanowią element dekoracyjny. Wykonane są z bardzo trwałego i solidnego materiału często zakończone ozdobnymi błyszczykami czy kamieniami. Ze względu na religię i wiarę ludzi wyposażenie kościoła w eleganckie żyrandole do kościoła są zazwyczaj dobierane z wielką precyzją i starannością. Dbane jest o każdy szczegół i dobierany do wykończenia jak i stylu kościoła. Zawieszane na samych  środkach dodają kościołowi nie tylko uroku ale elegancji i kunsztu. Większość z nich ze względu na okoliczność wykończone są sporą ilością żarówek, dzięki czemu pada na kościół więcej promienistego światła. Mogłoby się wydawać, że to pewnego rodzaju oznaka. Takie tworzenie się łuny jest znakiem którym oznaczamy Jezusa, wokół którego pojawia się taka łuna. Taki dodatek staniowi dla kościoła bardzo wiele. Dzięki takim dużym żyrandolom wiele kościołów nie musi inwestować w oświetlenie boczne, gdyż światło dostaje się i tam. Oczywiście największe oświetlenie w pięknym wykonaniu możemy spotkać w zabytkowych kościołach i naprawdę wielkich, gdzie takie oświetlenie sprawdzi się najlepiej.

Tak jak wspomnieliśmy już wyżej żyrandole są wybierane bardziej pod kątem wystroju i lat kościoła. Raczej do starego zabytkowego kościoła nie damy nowoczesnego żyrandola. Jednak staramy się znaleźć odpowiedni, żeby tworzył spójność z pozostałą architekturą wnętrza. Wówczas wnętrze ma określony styl i robi ogromne wrażenie na turystach.