Najlepszy smoczek dla malucha

Wielu rodziców nie wyobraża sobie sprawować opieki nad dzieckiem bez smoczka, ponieważ działa on zbawiennie na dziecko. Maluchy już w brzuchu mamy uspokajały się ssąc swój kciuk, więc jest to dla nich sprawdzony sposób na wyciszenie.

Jaki rozmiar ma smoczek dla noworodka?

Smoczki dla noworodkówKiedy widzimy noworodka lub niemowlaka ze smoczkiem w buzi, to się nie dziwimy, gdyż jest to zupełnie normalne. Jednak kiedy ze smokiem w buzi paraduje kilkuletnie dziecko, to jest to niepokojące. Zbyt długie korzystanie przez dziecko ze smoczka może się przyczynić w przyszłości do powstania wady zgryzu, więc lepiej jak najpocześniej oduczać dziecko od tego nawyku. W sprzedaży znajdziemy smoczki dla noworodków i niemowlaków. Są one identyczne jeżeli chodzi o wygląd, obudowę czy materiał z jakiego są wykonane, ale różnią się rozmiarem. Pierwszy smoczek można dać dziecku już w pierwszych chwilach po narodzinach, choć zwykle mamy czekają aż wrócą ze szpitala do domu. Sklepy z artykułami dla niemowląt są przepełnione smoczkami w kolorach dla chłopców i dziewczynek. Mogą być wykonane z naturalnego kauczuku lub silikonu i posiadać odmienny kształt. Niektóre przylegają do buzi malucha, a inne wręcz przeciwnie. Jednak badania dowodzą, że lepsze są smoczki, które nie dotykają skóry dziecka, ponieważ nie powodują powstawania nieestetycznych krost i wysypek nad ustami czy na brodzie. Za dobrej jakości smoczek trzeba zapłacić około dwudziestu złotych, więc nie są to zbyt wysokie koszty, a warto go mieć w domu.

Smoczki najczęściej są podawane dzieciom w awaryjnych momentach, kiedy maluch płacze, przestraszył się czegoś czy jest głodny i czeka na podanie mleka. Można je stosować w trakcie karmienia piersią i po jego zakończeniu, choć nie warto zbyt przeciągać momentu odstawienia smoczka.