szkoła

Najpopularniejsze gry

Polacy na nowo pokochali gry planszowe. Sprzedawcy z roku na rok notują coraz większe skoki sprzedaży. Triumf świecą nie tylko tylko gry typu łamigłówki, ale także unowocześnione gry karciane-sklep.

Jakie są najpopularniejsze gry?

gry planszoweWzrost sprzedaży tych produktów można również zauważyć w każdym mieście. Coraz łatwiej jest nam znaleźć dobrze zaopatrzony sklep z grami planszowymi. Co ciekawe na listach sprzedaży królują, obok nowych rozwiniętych gier, klasyki dobrze nam znane z dzieciństwa. Jednak aby zadowolić współczesnego gracza producent musi się trochę bardziej natrudzić. Współcześni klienci sklepów są bardziej wymagający. Obecnie poszukują oni gier o szerokiej fabule, osadzonej w konkretnym czasie. Zagmatwane reguły gry tylko zachęcają potencjalnych graczy. Jeśli producent sprosta surowym wymaganiom graczy może liczyć na spory zysk. Współczesnych konsumentów nie przeraża fakt że gry planszowe mogą kosztować nawet 300 zł. Jeśli tylko gra okaże się wciągająca i wymagająca zaangażowania, sukces producenta jest murowany. Rynkowi sprzyja również moda na nietypowe spotkania ze znajomymi. Popularne stały się tak zwane wieczorki z grami, podczas których uczestnicy grają w różnego rodzaju gry. Wzrost sprzedaży odnotowują nie tylko wielkie zagraniczne koncerny, ale również polskie firmy. Sporym sukcesem okazały się gry nawiązujące do przeszłości. Osadzone w czasach PRL-u lub w średniowieczu. Produkty te zyskały popularność również poza rodzimym rynkiem. Do światowej mody na gry planszowe przyczyniła się również popkultura. Obecnie w większości filmów, dla młodzieży, można spotkać się z grami jako sposobem spędzania czasu. Moda ta wydaje się bardzo korzystna. Po latach dominacji komputera i telewizora w rozrywce młodzieży nastąpić może przełom.

Gry planszowe rozwijają zdolności strategiczne, negocjacyjne oraz pomagają nawiązywać znajomości. Dlatego cieszmy się, że dziś zapanowała moda na gry.