Neutralne płytki w łazience

Aranżacja łazienki może być sporym wyzwaniem, mimo tego, że jest to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie. Doświadczeni projektanci wnętrz są w stanie stworzyć z łazienek małe dzieła sztuki, poprzez odważne łączenie wzorów i kolorów. Przeciętna osoba, jednak, która nie zna się na zasadach projektowania wnętrz, powinna postawić na klasyczne rozwiązania, które sprawdzają się zawsze.

Płytki gresowe do łazienki

gres kalcyt do łazienkiNadchodzi wiosna i wielu z nas decyduje się w tym czasie na przeprowadzenie remontu w domu lub mieszkaniu. Jednym z pomieszczeń, które wymaga dosyć częstych zmian, jest łazienka. Warto dobrze się przygotować do jej remontu, przygotowując przemyślany plan jej aranżacji. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na kolorystykę. Jeżeli nie mamy wiedzy, na temat projektowania wnętrz, to najlepiej, żebyśmy skupili się na neutralnych kolorach, które zawsze można uzupełnić wyrazistymi akcentami kolorystycznymi. Jak chodzi o płytki, to warto wybrać gres kalcyt do łazienki, najlepiej w jasnym, beżowym kolorze. Taki odcień optycznie powiększy niedużą przestrzeń, jednocześnie wprowadzając do niej przytulny klimat. Takie płytki są zazwyczaja matowe, a dzięki uniwersalnemu odcieniu pozwalają nam na użycie wyrazistych dodatków. Łazienki, w których położone są płytki z serii gres kalcyt wyglądają nowocześnie i elegancko zarazem. Nawet, jeżeli mamy do czynienia z niedużą łazienką, to warto postawić na duże płytki, które optycznie powiększą przestrzeń.

Łazienki wcale nie muszą być nudne. Kiedy urządzamy łazienkę powinniśmy ją zaplanować w taki sposób, żeby jej optycznie nie pomniejszać i żeby została w niej zachowana harmonia. Warto też korzystać z odważnych dodatków. Możemy sobie na nie pozwolić, jeżeli postawimy w pierwszej kolejności na neutralne płytki, na przykład w odcieniach beżu.