apartementy w Kudowej

Nie tylko Zakopane

Ostatnio bardzo zasmucił mnie pewien rozwijający się wśród polskich turystów trend. Ciężko jest w sumie nawet nadać im to określenie ze względu na ich znikome ograniczenia w tej dziedzinie.

W naszych górach nie mamy tylko jednego miasta jak choćby Zakopane czego przykładem może być Kudowa Zdrój.

apartementy w KudowejOtóż przeraziło mnie, że jedyne miasto jakie ludzie widzą w naszych górach jako warte zwiedzenie jest Zakopane. Oczywiście nie twierdze, że nie jest to lokacja o wielkiej wartości turystycznej. Chodzi mi, że nawet nie słyszeli oni o takich miejscowościach jak Kudowa Zdrój, Międzygórze czy Szklarska Poręba. Gdzie atrakcje w Kudowej są nie tylko sławne w Polsce ale też w innych państwach. Poza tym sposób w jaki „zwiedzają” Zakopane też pozostawia wiele do życzenia. Sprint po Krupówkach w celu zakupienia jak największej ilości pamiątek zajmuje najwięcej czasu podczas wycieczki. Większość jeszcze wjedzie (no przecież oczywiste, że nie będą tyle chodzić) wyciągiem na Gubałówkę. Wypiją tam coś w knajpie, porobią kilka zdjęć i to wszystko. Dalej wracają, z pomocą tego samego sprzętu dzięki któremu się wspięli, na dół. Następnie większość kończy swoją, jakże intensywną i wyczerpującą, przygodę z górami. Nieliczni śmiałkowie jeszcze postanawiają iść zobaczyć skocznie narciarskie. Jestem ciekawy co by się niedługo stanie jak większość ludzi zleniwieje do końca i zapomni, że wakacje w Kudowej Zdrój w ogóle są możliwością. Na szczęście wszystkie apartementy w Kudowej są zapełnione po brzegi. Tak samo jest z Międzygórzem. Tamtejsze świetne restauracje podające typowo góralskie potrawy i niesamowity górski klimat tej miejscowości sprawia, że wakacje tam są niezapomniane.

Dodatkowo bliskość wielu już nie tak małych szczytów wpływa na atrakcyjność tych miejsc. Śnieżnik który nie jednemu sprawił problemy jest w odległości kilkunastu minut od centrum. Ostrzegam jedynie tych przyzwyczajonych z komercyjnych miejscowości do wyciągów, że tam ich nie uraczycie.