detektyw

Nielegalne walki psów – detektyw bohaterem

Choć w kwestii respektowania praw zwierząt i dbania o dobrostan zwierząt hodowlanych w Polsce zaszedł w ostatnich latach pewien postęp, nadal są środowiska, dla których los braci mniejszych jest nieważny. W Katowicach służby zajmujące się ochroną zwierząt zaczęły podejrzewać, że odbywają się gdzieś tam nielegalne walki psów, krwawe i niebezpieczne.

Ważne aspekty pracy detektywa – ratunek dla zwierząt

detektyw

Prawdopodobnie za ich organizację odpowiedzialność ponosiły mafie lub inne grupy przestępcze. Walki psów to rzecz okropna – szkoli się zwierzęta tak, żeby wykazywały jak największą agresję w stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku, a czasem także i ludzi, a potem wystawia do pojedynków, czasem na śmierć i życie. Psy są źle traktowane, a w walkach często odnoszą poważne rany lub giną. Stwierdzono, że potrzeba tutaj kogoś, kogo dziedziną są usługi detektywistyczne, w końcu zatrudniono mojego znajomego, który pracuje jako detektyw na terenie Śląska. Nie wystarczyło tylko zlokalizowanie miejsc, w których odbywały się walki i ustalenie terminów najbliższych spotkań, chciano aresztować możliwie najwięcej odpowiedzialnych osób, może dotrzeć do góry. Mój znajomy nie mógł pracować pod przykrywką z fałszywymi dokumentami, bowiem w Polsce detektyw nie ma takich uprawnień, ale udało mu się dotrzeć do niektórych przedstawicieli zbrodniczej organizacji.

Dalej sprawę skierowano do odpowiednich służb państwowych, które dzięki namiarom aresztowały kilka osób zaangażowanych w proceder i choć na pewien czas zatrzymać nielegalne walki zwierząt na Śląsku.