Nowoczesna maszyna do sitodruku

Współczesna branża poligraficzna z powodzeniem wykorzystuje nowoczesne technologie, przeznaczone do wykonywania różnego typu wydruków. Bardzo popularna ostatnimi czasy stała się również technologia 3D, która umożliwia wykonywanie przestrzennych wydruków, stanowiących wierne odwzorowanie danego projektu, co w znaczącym stopniu zrewolucjonizowało wiele gałęzi przemysłu i nie tylko.

Jakie jest zastosowanie sitodruku?

maszyny sitodrukMogłoby się wydawać, iż we współczesnym, zmodernizowanym świecie, w którym króluje nowoczesna technologia, wspólnie z wysokim poziomem automatyzacji różnego typu procesów, tradycyjne rozwiązania nie mają już szerszego zastosowania. Jednak, w przypadku branży poligraficznej, która stanowi także sektor rzemieślniczy, w wielu przypadkach tradycyjne formy druku są w dalszym ciągu tymi najbardziej popularnymi. Dlatego maszyny sitodruk to popularne w przeglądarkach zapytanie. Wiele osób, w tym firm, przejawia zainteresowanie nawiązaniem współpracy ze studiami poligraficznymi, które wykonują druki właśnie za pomocą sitodruku. Z tej racji przedsiębiorcy prowadzący działalność poligraficzną chętnie nabywają nowoczesnej, wysokiej jakości maszyny dedykowane do tego typu wydruków. Tak szerokie zainteresowanie wynika przede wszystkim z wysokiej jakości wydruków, dodatkowo dużej łatwości w nadrukowaniu grafiki na dużych powierzchniach, zróżnicowanych pod względem materiału.

Dodatkowy atut to możliwość wykonywania dużej liczby odbitek, z uwagi, iż wydruk wykonywany jest w oparciu o matrycę stanowiącą szablon, dzięki któremu konkretny motyw może być wielokrotnie powielany. Farby, stosowane w tego typu technice odznaczają się odpornością na promienie UV, co oznacza, że wydruk zachowuje świeżość i intensywność kolorów przez długi czas.