Nowoczesne wersje promienników

Jeszcze nie tak dawno twierdzono, że ogrzewanie elektryczne jest najbardziej kosztownym ze wszystkich rozwiązań. Taka teoria może okazać się prawdziwa jedynie w przypadku ogrzewania konwekcyjnego i w przypadku bardzo dużych obiektów przemysłowych. Natomiast obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można ogrzewać dom prądem i ponosić przy tym bardzo małe koszty.

Polecane promienniki na podczerwień

lampy na podczerwień do ogrzewaniaEnergia elektryczna jest bardzo często wykorzystywana obecnie do ogrzewania. Jednak nie chodzi tutaj o ogrzewanie konwekcyjne. Z każdym dniem coraz większym uznaniem darzone jest ogrzewanie podczerwienią. Takie możliwości dają nam lampy na podczerwień do ogrzewania. Można spotkać się z lampami przeznaczonymi do użytku domowego oraz z lampami przemysłowymi. Promienie podczerwone można zastosować obecnie do różnych celów. Mało kto jednak kojarzył dotychczas podczerwień z ogrzewaniem. Bardziej kojarzone to było z branżą elektryczną. Jednak ostatnimi czasy do ogrzewania stosuje się również fale podczerwone. Można spotkać się z najróżniejszymi wersjami lamp na podczerwień. Widuje się lampy zasilane energią elektryczną oraz lampy gazowe. Pierwsze z wymienionych początkowo stosowano do celów leczniczych. Z biegiem czasu zaczęto jednak tworzyć wersje służące typowo do ogrzewania. Takie właśnie lampy możemy zastosować w naszych domach.

Na ten moment widuje się również panele grzewcze na podczerwień, które mogą być zamontowane w naszych domach. Panele tego typu montować można na najróżniejszych płaszczyznach. Z powodzeniem można korzystać z paneli zamontowanych nawet na suficie w naszym domu. Dzięki nim można ogrzewać dom przy oszczędzeniu znacznej ilości miejsca, które dotychczas było zajmowane przez tradycyjne grzejniki od centralnego ogrzewania.