Obowiązkowe kamizelki na budowach

W wielu miejscach w całej Polsce trawa bardzo dużo prac budowlanych i drogowych i w związku z tym pracownicy na drogach muszą być widzialni, aby jadący kierowcy mogli zauważyć pracujących robotników. Taka kamizelka jest bardzo prostym elementem i nie wymaga niesamowitych nakładów finansowych, a uratowała już nie jedno życie, bo zwiększa ona zdecydowanie pole widzenia kierowców. 

Kamizelki ratujące życie pracowników

kamizelki odblaskoweOprócz tego, że kierowcy widza pracujących ludzi to kamizelki zwiększają także bezpieczeństwo na samym placu budowy. Jak wiadomo są tam wielkie i ciężkie maszyny i bez odpowiedniej widoczności kierujący duża koparka może nie zauważyć przechodzącego człowieka i może stać się nieszczęście, dlatego też kamizelki odblaskowe są już wymogiem na każdej pracy gdzie znajduje się ciężki sprzęt lub pracownicy zmuszeni są do wchodzenia na jezdnie po której poruszają się samochody. Niezastosowanie się do takich przepisów będzie obciążać wysokimi karami kierownika budowy, który jest odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracujących tam osób i do jego obowiązkowo należy zaopatrzenie wszystkich osób w takie kamizelki. Jest to na prawdę bardzo drobna rzecz, ale niesamowicie przydają, tym bardziej, ze w dzisiejszych czasach często prace na budowlach trwają również w nocy, gdzie ludzie pracują na dwie zmiany i własnie wtedy zdarza się większa liczba wypadków, a wystarcz ubrać na siebie dobrze dopasowana kamizelkę odblaskową.

Jest to pierwszy krok do tego, aby całkowicie wyeliminować większość wypadków jakie są na drogach i placach budowy. Ważne, ze kamizelki odblaskowe są już obowiązkowe ustawowo, że każdy kierowca, pracownik i ktokolwiek kto ma styczność z jakimkolwiek pojazdem musi ja mieć co podnosi poziom bezpieczeństwa.