Ochronna folia dla tatuażystów

Folie ochronne do zakładania na świeżo wykonane tatuaże są używane od dawna, aczkolwiek nie wszystkie takie folie były dobierane prawidłowo. Bardzo częstą praktyką było zakładanie zwykłej folii przemysłowej na świeży tatuaż, co dawało całkowicie odwrotny efekt od zamierzonego, i powodowało mnóstwo problemów oraz komplikacji.

Folie do ochrony świeżego tatuażu

folie ochronne do tatuażuFolia zabezpieczająca do tatuażu ma działać niczym opatrunek, i osłaniać miejsce w którym wykonano tatuaż przed infekcjami, zabrudzeniem czy substancjami szkodliwymi. Nie może jednak przy tym ograniczać dostępu powietrza, lub hamować procesu gojenia, jak miało to miejsce w przypadku używania zwykłej folii przemysłowej. Tatuatorzy od dawna więc przestali używać takowej folii, zwłaszcza w profesjonalnych, renomowanych salonach tatuażu, a zamiast nich wykorzystują medycznie przetestowane i certyfikowane folie ochronne do tatuażu. Folie te spełniają swoje pierwotne zadanie doskonale, gdyż oprócz ochrony jaką zapewniają, wspomagają również gojenie się ran po ukłuciach i pielęgnują podrażnioną skórę w miejscu w którym wykonywany był tatuaż. Od strony mającej wejść w kontakt z ciałem są bowiem pokryte substancjami pomocniczymi, leczniczymi i ochronnymi w takiej mieszance, która nie może wywołać reakcji alergicznej u nawet najbardziej delikatnych klientów salonu tatuażu, ale wspomaga bardzo dobrze naturalny proces gojenia się skóry.

Co więcej, folia przepuszcza powietrze bardzo dobrze i zapobiega wielu schorzeniom, wywoływanym przede wszystkim przez brak kontaktu powietrza ze skórą. Folie te dostępne są na zamówienie w wielu punktach medycznych i hurtowniach tatuatorskich. Bardziej wyspecjalizowane folie również można dostać, a różnią się przede wszystkim składem i przeznaczeniem do konkretnej techniki tatuowania, ręcznej czy mechanicznej.