Odzież żeglarska, sprzęt ratunkowy i systemy dla żagli

Jacht można kupić z osprzętem lub bez. Jacht bez osprzętu należy odpowiednio zaopatrzyć. Istnieje wiele sklepów stacjonarnych i internetowych, w których można kupić konkretne produkty żeglarskie. Na pewno na jachcie przydadzą się systemy rolowania oraz refowania żagli.

Rodzaje osprzętu żeglarskiego – co wybrać?

osprzęt żeglarskiMożna kupić sztywne sztagi z rolerem typu foka. Nadają się one idealnie do takich jachtów jak turystyczne czy regatowe. Są też specjalne rolery do ganakerów i wiele innych. Na jachcie przydaje się wodny sprzęt ratunkowy – szczególnie jeśli jest to jacht turystyczny czy wędkarski. W sklepach żeglarskich można kupić różne rodzaje kamizelek ratunkowych. Wśród nich znajdują się kamizelki automatyczne, pneumatyczne, asekuracyjne. Są też oczywiście koła ratunkowe, które muszą znaleźć się na każdym jachcie. Jeśli chodzi o profesjonalny osprzęt żeglarski, to nie można zapominać o drewnianych bagajach czy bosakach. Są też zwykłe wiosła do łodzi. Na jachcie przydaje się również chemia jachtowa. Chodzi tu głównie o farby jachtowe, poliuretanowe, przeciwporostowe, epoksydowe. W sklepach można kupić specjalne oleje do drewna, a oprócz tego lakiery, kleje i masy klejąco-uszczelniające. Na łodzi trzeba być odpowiednio ubranym, dlatego w sklepach online i stacjonarnych można kupić odzież żeglarską. Są to sztormiaki i zwykłe ubrania żeglarskie. Do osprzętu żeglarskiego zaliczyć można z pewnością przedłużacze rumpla oraz stopery fałowe, odbijacze, boje.

Warto zaopatrzyć się w kompasy, kotwice, kabestany i inne urządzenia, które są niezbędne na jachcie. Najlepiej kupować od razu osprzęt ze stali nierdzewnej, bo nie ulega on tak szybko niszczeniu i z pewnością będzie służył przez wiele lat. Przydadzą się knagi czy specjalne organizery pokładowe. A to wszystko można znaleźć w internecie.