T-shirt z nadrukiem, koszulka

Ograniczanie wydatków

Nie mamy umiaru kupujemy t-shirty bawełniane z nadrukiem, koszulki bawełniane z nadrukiem, a może t-shirty z nadrukiem na zamówienie, bluzy z własnym nadrukiem na zamówienie, kupujemy ciągle i coraz coraz więcej. Jakie są zasady rozsądnego robienia zakupów?

Jak ograniczyć swoje wydatki?

T-shirt z nadrukiem, koszulkaNa zakupy nie chodzimy bez określonego celu, idziemy konkretnie po coś. Co sezon stań przed szafą weź kartkę i długopis i spisz co Ci brakuje i co musisz jeszcze kupić. Staramy się raczej zamknąć w ilości 5-6 sztuk nie więcej. Następnie zapoznaj się z nowymi kolekcjami, po przymierzaj, odłóż listę do szuflady na kolka dni i zastanów się czy któraś z pozycji nie jest tymczasową zachcianką, tak jak koszulki z nadrukiem na zamówienie. Chodzi o ograniczenie bezsensownych wydatków. Nie dajcie się wciągnąć w beznadziejna machinę konsumpcjonizmu. Czy nie lepiej raz na pół roku kupić sobie coś lepszego, dobrej marki, droższego, czy lepiej kupować jakościowo beznadziejne szmaty, które czasami nawet nie zakładamy. Zaplanuj dobrze swój wydatek, poszukaj inspiracji i idź z duchem czasu. Nie istnieje idealna lista rzeczy które powinny zleżeć się u nas w szafie , wszystko zależy od naszego stylu, gustu. Warto stworzyć sobie jakieś zasady, według których będziemy się kierować, darząc do zamierzonego celu. Zasada taką może być np. zakaz kupowania sztucznej skóry, nie szukanie czegoś co jest podobne do ideału, ma być idealne. Kupujmy rzeczy, w których czujemy się perfekcyjnie dobrze, w których czujemy się sobą. Nie raz pewnie kupiłyśmy rzecz, która wcale nam nie pasowała. Ubrania powinny być odzwierciedleniem naszej osobowości, charakteru i stylu bycia. Dobierajmy ubrania do swojej sylwetki. Ważne są oczywiście osobiste preferencje i uprzedzenia.
Unikajmy zakupów on-line- lepiej jest przymierzyć daną rzecz, dotknąć, obejrzeć na żywo, aby mieć pewność, że posiada dobrą jakość, a krój który wybraliśmy idealnie do nas pasuje.
Uważajmy na rozmiary, nie przywiązywałabym się na stałe do jakiegoś rozmiaru, rozmiarówka, rozmiarówce nierówna.
Wyprzedaże- okres przecen jest świetną okazją, żeby zdobyć upatrzone wcześniej rzeczy w atrakcyjnej i niskiej cenie. Tylko trzeba też znać umiar, aby nie przesadzić z niepotrzebną ilością ubrań, dodatków, butów. Dzisiaj za dobra jakość trzeba trochę zapłacić, nie zawsze to idzie jednak w parze. Często płacimy za nazwisko projektanta, markę, a nie za sam ciuch. Pomyślmy czasem o spontaniczności, przynajmniej raz na kilka miesięcy , warto poszaleć.

Warto się nad tym wszystkim zastanowić zanim wpadniemy w zakupowy szał, a przecież możemy zaoszczędzić swój cenny czas, pieniądze i niepotrzebne nerwy. Usiądź spokojnie, przejrzyj szafę i przystąp do misji jaką jest robienie przemyślanych zakupów. Życzymy powodzenia.