Oleje tłoczone z rokitnika

Od bardzo dawna na terenie Europy uprawia się rokitnik. Jest to roślina, która słynie z tego że nawet gdy rok jest niesprzyjający rozwojowi roślin to rokitnik daje bardzo dobre wyniki w postaci mnóstwa owoców na swoich gałęziach. Z tej ciekawej rośliny produkowanych jest wiele różnych produktów, które mogą świetnie wpływać na pracę naszego organizmu.

Lecznicze oleje rokitnikowe

olejek rokitnikowyMedycyna naturalna wciąż ma przed nami bardzo dużo tajemnic. Okazuje się, że na temat roślin otaczających nas wiemy naprawdę bardzo mało. W związku z tym warto się skupiać szczególnie na badaniu tych roślin co do których zachodzą podejrzenia, że mogą one dobrze wpływać na nasze zdrowie. Na chwilę obecną szczególnie często słyszy się na temat prozdrowotnych właściwości wspomnianego już wcześniej rokitnika. Powstaje nawet olejek rokitnikowy, który początkowo wykorzystywano głownie przy chorobach układu pokarmowego. Faktycznie rokitnik ma bardzo dobry wpływ na pracę naszego układu pokarmowego. Rośliny te wzbogacają florę bakteryjną i poprawiają perystaltykę jelit. Olej tłoczony z owoców rokitnika można spożywać zarówno w wersji na zimno jak też można go przetwarzać. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt intensywna obróbka termiczna może powodować, że rośliny będą tracić cenne właściwości. Obecnie z rokitnika powstają też najróżniejsze przeciery oraz wiele innych przetworów.

Smak owoców rokitnika jest dość cierpki. Wynika to z tego, że w owocach znajduje się bardzo dużo kwasu askorbinowego. Zaleca się więc spożywanie olejków i innych przetworów z rokitnika w czasie przeziębienia czy grypy. Profilaktyczne korzystanie z olejków rokitnikowych może natomiast efektywnie zapobiegać zachorowaniu na wiele nawet bardzo poważnych chorób co zostało już wielokrotnie udowodnione.